16 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než ty původní od Applu | info.cz

Články odjinud

16 aplikací pro iPhone, které jsou lepší než ty původní od Applu

App Store je plný alternativních možností, z nichž jsou některé lepší než ty od Applu. Ať si chcete prohlížet, nebo jakkoliv upravovat vaše fotografie, nalézt práci nebo zkrátka procházet městem a zkoumat zajímavá místa, doporučujeme App Store a aplikace, které nabízí a které jsou v mnoha odhledech lepší než základní výbava telefonu.

Místo mailu používejte Microsoft Outlook

V roce 2014 v prosinci koupil Microsoft jednu z emailových aplikací Acompli. Ve své podstatě je to Outlook v novém kabátě. Jedná se o jednoho z největších a nejpropracovanějších emailových klientů. Můžete vytvářet rychlé filtry označující přečtené a nepřečtené zprávy a zároveň se podívat na veškeré soubory a přílohy zaslané vám na email v jedné vyhrazené složce. Také zde naleznete záložky jako kalendář a kontakty, což zvyšuje výslednou produktivitu.

Nebo na poštu používejte EasilyDo

Velice rychlá aplikace. Dokáže se uživateli maximálně přizpůsobit, ale hlavně, a to je nejdůležitější, je celá aktivnější a chytřejší, než konkurence. Automaticky skenuje vaše emaily týkající se nákupů na internetu, přílohy, data z kalendáře a další. Zároveň tyto emaily třídí do složek po levé straně, které si opět sami navolíte.

Místo kalendáře Google kalendář

S kalendářem od Googlu si budete připadat jako doma. Je krásný na pohled a i se snadno používá. Stejně jako u Apple kalendáře dokážete svá data přetáhnout z Googlu, Facebooku i iCloudu. To vše dělá jednodušším a mnohem efektivnějším způsobem než samotné výchozí aplikace od Applu. Horní polovina obrazovky ukazuje aktuální měsíc, spodní část dny a vaše aktivity. V aplikaci se můžete pohybovat nahoru, dolů, přibližovat si obraz. Vše je krásně intuitivní.

Místo Notes, použij Evernote

Apple poznámky pro iOS dostaly v posledních letech kladné hodnocení, přesto Evernote je nejlepší. Vytváří různé typy poznámek a zároveň jsou kompatibilní se všemi vašimi zařízeními.

S Evernote dokážete vytvářet poznámky pomocí textů i fotografií. Sám se vám připomene, pokud si svou poznámku označíte vlaječkou. Tím si ve svých poznámkách dokážete udržet i pořádek. Různé dokumenty lze naskenovat do Evernote prostřednictvím fotoaparátu. Aplikace se synchronizuje se všemi zařízeními – telefony, tablety, stolními počítači, notebooky,…

Místo Apple Map, Google mapy

Apple Mapy jsou v dnešní době dobré a chválené, přesto mapy od Googlu jsou stále nejspolehlivější, nejpodrobnější a nejefektivnější – a to ať cestujete pěšky, autem, autobusem, vlakem, nebo jakýmkoli jiným způsobem.

Google říká, že údaje z Map vznikají na základě analýzy telefonů s Androidem po celém světě. Algoritmus studuje například provoz a vám tak vyhledá nejlepší cestu při cestování.

Místo Voice Memos raději Recordium

Apple's Voice Memos je sice krásná aplikace, nicméně nedává vám možnost organizovat a popisovat své nahrávky. Po nástupu Recordium si své nahrávky dokážete upravovat v samotné aplikaci i komentovat jakoukoliv část své nahrávky. Aplikace se dokonce bude synchronizovat s vaším cloudovým úložištěm.

Místo Apple Music raději Spotify

Apple Music je integrovaná služba na přehrávání a streamování ve vašem zařízení. Můžete si přehrávat zdarma hudbu z knihovny iTunes a pokud budete měsíčně platit deset dolarů, dostanete přístup k celému Apple katalogu hudby. Nicméně Spotify je podle mnohých názorů ještě o něco lepší.

Spotify Premium stojí měsíčně zhruba stejně jako konkurence od Applu. Kromě procházení jednotlivých žánrů má Spotify například i tzv. týdenní playlist a seznam čerstvých novinek, o které byste mohli mít zájem

Místo Počasí raději Dark Sky

Apple počasí funguje většinou bez problémů. Stejné to je u The Weather Channel konkrétně Weather Underground service. Nejpřesnější a nejpodrobnější aplikace na počasí je Dark Sky. Můžete získat prognózy z minuty na minutu, v hodinovém měřítku nebo na příští den i týden.

Dark Sky sleduje vaší polohu skrze GPS, proto vám okamžitě pošle upozornění, jaké je právě počasí ve vašem místě. Zároveň můžete sledovat i animaci radaru, kterým se bouře a přeháňky pohybují.

Místo Safari raději Mercuri

Možná jste o tom neslyšeli, ale Mercury webový prohlížeč je nejlepší alternativou pro iPhony namísto Safari či Chromu.

Je výborný, velice rychlý a má mnoho funkcí, které většinou mají jen stolní počítače. Můžete synchronizovat své záložky v Chromu i Firefoxu, mít doporučenou četbu, ukládat soubory z internetu a spravovat je, vybrat si pozadí, mít otevřeno až 10 záložek a bez problému se mezi nimi pohybovat, prohlížet webové stránky na celou obrazovku, dělat snadno screenshoty stránek a být i v soukromém režimu a mnohem víc. Mercury podporuje i plug-iny a rozšíření, jako LastPass, Google překladač a Adblock.

Místo Pages raději Word

Apple Pages má spoustu užitečných nástrojů, ale není zrovna lehké v nich číst. V dokumentu můžete i snadno psát nebo formátovat soubory a fotografie. A to vše v krásném designu a s hladkým chodem.

Místo Health raději MyFitnessPal

Apple Health sbírá více či méně data z jiných aplikací, tudíž předpokládá, že ve svém zařízení máte i jiné aplikace zaměřené na zdravý životní styl (i aplikace počítající počet ušlých kroků). Na druhou stranu MyFitnessPal sleduje mnoho způsoby vaší kondici. Svůj jídelníček můžete sledovat přehledněji díky databázi potravin, můžete oskenovat i čárový kód a dokonce pracuje i s dalšími 60 jinými aplikacemi zaměřených na životní styl. Zároveň vidíte svůj pokrok a můžete si psát i vlastní poznámky pro budoucí použití.

Místo iMovie raději Videoshop

Videoshop umožňuje lehce editovat videa skrze iPhone do ucelené sekvence. Můžete vkládat vlastní hudbu, různé filtry, animované titulky, nebo využít zpomalení/zrychlení a svému videu tak dát jiný nádech a docílit požadovaného efektu. Jakmile je video hotové, můžete ho rychle a snadno sdílet na sociálních sítích.

Místo Keynote raději PowerPoint

Keynote nabízí základní služby s velkým množstvím přechodových animací, možností editací a formátování, nicméně PowerPoint je PowerPoint. Aplikace od Microsoftu dokáže vytvářet prezentace slučitelné se všemi zařízeními, ale dokáže zobrazit i poznámky přes celou obrazovku. Ve své prezentaci si i na svém iPhonu můžete kreslit a psát v reálném čase.

Místo iTunes U stahujte Khan Academy

Apple iTunes U je vhodná pro studenty hledající kurzy z předních univerzit v oblasti historie, věd i cizích jazyků. Nabízí i mnoho zdrojů pro učitelé, ale v obrovském množství záložek není snadné se vyznat.

Khan Academy nabízí mnoho stejných služeb jako iTunes U, ale v přehlednějším a intuitivnějším rozhraní, přes které si vyberete, co se chcete naučit, a pak se zaměříte na kurzy a předměty.

Místo Stock raději Stock Tracker

Mnoho lidí říká, že o aplikaci Stock nikdy neslyšelo, ale pravdou je, že se jedná v podstatě o dětskou hračku. Stock Tracker sleduje indexy a měny v reálném čase (Apple Stock se aktualizuje každých několik vteřin, přesto ne tak rychle jako Stock Tracker). Má převodník měn a lze si nastavit varovné signály při klesání/růstu cen, a to jak na domácím, tak i zahraničním trhu.

Místo Numbers raději Microsoft Excel

Apple Numbers je sice dobrá na vytváření grafů, přesto Excel je stále nejlepším tabulkovým procesorem, už jen proto, že je synchronní s každým zařízením. Aplikace pro iPhone má i mnohem lepší klávesnici pro rychlejší výpočty oproti běžné klávesnici.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud