Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 nejblbějších filmů. Budete se bát, aby na vás nezanechaly trvalé následky

5 nejblbějších filmů. Budete se bát, aby na vás nezanechaly trvalé následky

O dobrých filmech se většinou mluví hodně a každý je zná. Ty špatné filmy se natočí, kritika je rozcupuje, a pak skončí v propadlišti filmových dějin. A jejich seznam už je pořádně dlouhý. Podívejte se alespoň na výběr pěti filmů, které patří k těm nejhorším, co filmový průmysl vyprodukoval. 

Trosečníci

Madonna je bezpochyby veleúspěšná umělkyně a schopná podnikatelka. Ve filmu se jí ale moc nedařilo, tak si vzala uznávaného režiséra Guye Ritchieho a ten ji obsadil do svého filmu Trosečníci. Jenže místo aby natočil něco jako další Podfu(c)k, společně vytvořili neskutečně nevtipnou komedii, při které chcete Madonnu zabít.

The Room

Tento film je tak strašně špatný, že se stal kultovním dílem. Děj je nudný a předvídatelný. Příběhem se zmateně prolíná několik nepropojených dějových linek. Ty se nijak nevyřeší a vyznějí do prázdna. Jen tak pro představu: jedna z postav filmu například oznámí, že má rakovinu, tuto skutečnost ale už nikdo dál nezmiňuje. Divák naprosto nechápe, co chce dílem režisér říci a je ještě zmatenější, když jedna z hlavních mužských postav zmizí a nahradí ji úplně jiný člověk. Promítání filmu doprovází divoké komentáře publika.

Batman a Robin

Těžko říci, komu dávat za vinu, že je tento snímek  špatný. Ve filmu hrají samá herecká esa, jako je Uma Thurman, Arnold Schwarzenegger nebo George Clooney, a podle kritiků předvedli asi svůj nejhorší herecký výkon v životě. Příběh je nudný a pojetí scén neuvěřitelně kýčovité a přestylizované. „Sedíte tam a cítíte odumírání mozku a modlíte se, aby to mrzačení přestalo,“ napsala filmová kritička pro časopis New Yorker.

Catwoman

Že je něco špatně, musí být člověku jasné, když spatří kočičí ženu na plakátu – dala se snad Halle Berry na porno? Rozsah hrůzy člověk zjistí, jen pokud se dokáže přemoci a tento film si pustí. Filmu vévodí naprosto zpackané triky, kočičí žena tam běhá o dost hůř než počítačová Lara Croft v 1. hře z roku 1996. Za podivné „kočkování“ mezi Berryovou a Sharon Stoneovou je divákovi trapně. Kdo dokáže snímek dokoukat, má opravdu vysoký práh bolesti.

Bojiště Země: Sága roku 3000

Jak režisér Roger Christian přesvědčil Johna Travoltu, aby si zahrál v tomto braku, patří k největším filmovým záhadám. Travolta představuje divného obra s dredy a celý děj zní takto: Mimozemšťané si zotročili lidi a okupují zemi už 1000 let. Lidé ale objeví v místech, kde bývala stará dobrá Amerika,  vojenskou základnu a najdou tam použitelné zbraně. S touto tisíc let starou technikou jdou do boje se zlými vetřelci. Tato slátanina je shodou okolností z pera tvůrců, kteří se navzájem znají ze scientologické církve. 

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744