Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 nejlepších seriálů, které pravě teď můžete sledovat v televizi

5 nejlepších seriálů, které pravě teď můžete sledovat v televizi

Nemáte náladu na dlouhý film? Pro změnu se můžete vrhnout na některý ze seriálů, který právě teď nabízí některá z našich televizních stanic. Výběr je zdánlivě nekonečný. Co skutečně stojí za to?

Hannibal

Americký seriál Hannibal, který vysílá televize Prima na svém kanále Prima Cool, sice už reprízuje, přesto ale patří k těm nejlepším sériím, které se v televizním programu dají objevit. Seriál je založený především na románu Červený drak, který sloužil také jako předloha ke stejnojmennému filmu, který dějově předchází slavnému thrilleru Mlčení jehňátek.

Děj se točí kolem zvláštního agenta FBI Willa Grahama, který má zvláštní schopnost, dokáže se vcítit do myslí těch nejzvrácenějších vrahů a tím odhalit motivy jejich činů. Možná i kvůli tomu má psychické problémy. Svěří se tedy do rukou uznávaného psychiatra Hannibala Lectera, který ale ukrývá děsivější tajemství, než si kdokoli může představit.

Legendy kriminalistiky

Cyklus půlhodinových dokumentů je originálním počinem České televize a nabízí pohled do zákulisí vyšetřování těch nejznámějších porevolučních kauz, které hýbaly českou justicí. Kromě výpovědí policistů, kteří mají s případy osobní zkušenost, budou v dokumentech k vidění i exkluzivní rozhovory se samotnými zločinci nebo originální záběry z policejních rekonstrukcí. 

Batesův motel

Americký seriál vysílá Česká televize na svém druhém programu. Stejně jako Hannibal navazuje na hororovou klasiku, Psycho. Tvůrci si vypůjčili postavy ze slavného románu, ale zároveň se nechali při jejich zobrazení inspirovat samotným Hitchcockem. Dějem se seriál vrací před slavná díla.

Černé zrcadlo

Britský miniseriál, který běží na ČT2, vlastně není klasický seriál. Každý díl totiž vypráví zcela jiný a uzavřený příběh. Je zasazen do blízké budoucnosti a zamýšlí se nad problémy, které může přinést prudký technologický rozvoj. Může se stát, že se nové technologie do našich životů tak integrují, že je nakonec zlikvidují? Za seriálem stojí Charlie Brooker, který jí známý provokatér.

Četníci z Luhačovic

Český historický krimi seriál natočila opět Česká televize, navazuje na divácky úspěšné Četnické humoresky, které vstoupily na obrazovky už v roce 1997. Tentokrát se děj zaměřuje hlavně na dva mladé četníky, kteří v roce 1919 přijíždějí na své první působiště. Pod vedením Pavla Zedníčka a Karla Dobrého pak začnou řešit své první případy.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744