Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

5 seriálů, které by vám v roce 2018 neměly uniknout

5 seriálů, které by vám v roce 2018 neměly uniknout

V roce 2018 se zřejmě na obrazovky nevrátí ani třetí pokračování Stranger Things ani osmá série Hry o trůny, přesto se seriálový fanoušci mají na co těšit. Vybrali jsme pro vás pět tipů, které rozhodně stojí za pozornost. 

Waco

Šestidílný seriál, který odvysílá americká televizní stanice Paramount Network, je inspirován skutečnými událostmi, které se odehrály v roce 1993 poblíž texaského města Waco. Právě tehdy americké ozbrojené složky provedly razii v komplexu, který obývala sekta Davidiánů (Branch Davidians). Ta měla podle FBI shromažďovat zbraně, realizovat polygamní sňatky, a to dokonce i s dívkami, kterým ještě nebylo ani patnáct let. Razie si vyžádala na 76 obětí.

Dabing street

Po čtvrté hvězdě přinese Dejvické divadlo na obrazovky České televize další seriál. Dvanáctidílnou komedii z prostředí dabingového studia ZERO, ve které si zahráli například Klára Melíšková, Hynek Čermák, Miroslav Krobot nebo Martin Myšička, zrežíroval Petr Zelenka, který s Dejvickým divadlem dlouhodobě spolupracuje. 

Sharp Objects

Zcela nový seriál od Jean-Marca Valléeho, který je režijně podepsaný například pod úspěšnou sérií Sedmilhářky, si vypůjčil jako svojí předlohu knihu Gillian Flynnové, ta už se v podobné roli zasloužila i o film Zmizelá. V roli reportérky, která se po léčbě na psychiatrii vrací zpět do rodného města a snaží se odhalit nejen svou minulost, se objeví Amy Adamsová, která se v posledních letech proslavila rolemi ve filmech Příchozí nebo Noční zvířata. 

Mosaic

Režisér Steven Soderbergh se ve spolupráci s HBO pustil do odvážného projektu. Už v listopadu je k mání aplikace, díky které si divák může vybrat, z jakého úhlu pohledu chce dějovou linku sledovat. Aplikace je kvůli licenčním právům dostupná jen ve Spojených státech. Ostatní ale nemusejí zoufat, v lednu se Mosaic objeví na kanále HBO jako šestidílná minisérie. 

Westworld 2

Jonathan Nolan ve spolupráci s Lisou Joyovou a televizí HBO se mohou pochlubit druhou sérií sci-fi seriálu Westworld, který vznikl roce 2016 na základě stejnojmenného filmu z roku 1973. V nové sérii, která by měla být temnější než ta úvodní, se opět objeví Evan Rachel Woodová, Jeffrey Wright, Thandie Newtonová nebo James Marsden.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744