5 věcí, které byste měli smazat z Facebooku

 FOTO: Shutterstock

Michaela Kratochvílová

18. 11. 2016 • 15:37

Ačkoliv Facebook neustále pracuje na aktualizacích zabezpečení, není jeho používání bez rizika. Největším nebezpečím pro každého uživatele sociální sítě je on sám sobě. Co jste na sebe možná veřejně vyzradili a může se to obrátit proti vám?

1) Datum narození

Vypadá to na první pohled jako banalita, ale datum narození, spolu s vaším jménem a adresou, může pomoci nepovolané osobě, aby se dostala k citlivým údajům. Může dokonce proniknout k bankovním účtům.

2) Telefonní číslo

Máte zkušenosti s otravným stalkerem? Uveďte na Facebook své telefonní číslo a nejspíš jich budete mít ještě víc.

3) Váš vztah

Jedna věc je počáteční nadšení z toho, že se vám konečně podařilo najít ten správný protějšek. Co když to ale nakonec neklapne? O vašem rozchodu budou najednou vědět úplně všichni. Jaký to asi bude pocit?

4) Aktuální poloha

Je pochopitelné, že se chcete pochlubit, že si zrovna dáváte sushi ve vyhlášeném podniku v centru Tokia. Pokud ale nemáte dostatečně chráněné soukromí, můžete tím udělat radost zlodějům.

5) Citlivé údaje o dětech

Ať už se jedná o fotografie vašich ratolestí nebo třeba adresu jejich školy, jisté je jedno. V nejhorším případě to může nahrát útočníkovi, který dítě zneužije. V lepším případě to může vyvolat trapné chvíle, až z vašich dětí budou náctiletí. 

SDÍLET