Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

8 filmů, které by vám v létě 2018 neměly uniknout

1080p720p360p

Ani v létě kina nepřestávají promítat filmy, které rozhodně stojí za vidění. Podívejte se na výběr osmi snímků, které by vám mohly horké letní večery ještě zpříjemnit.

Deadpool 2

Už v polovině května mělo premiéru pokračování úspěšné akční komedie Deadpool režiséra Davida Leitche. Ryan Reynolds se coby poněkud netradiční superhrdina snaží dostát svému velkému snu – stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry.

1080p 720p 360p
Deadpool 2

Solo: Star Wars Story

Další z filmů, který navazuje na úspěšnou kultovní značku pod záštitou George Lucase. Režie filmu, který předchází událostem z Epizody IV: Nové naděje, se tentokrát ujal Ron Howard, který stojí například za filmem Rivalové, Apollo 13 nebo Šifra mistra Leonarda.

720p 360p
Solo: Star Wars Story

Tiché místo

Psychologický thriller Tiché místo o rodině, která se zoufale snaží přizpůsobit životu pod nadvládou Těch, které zláká i sebetišší zvuk. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt. Film režíroval John Krasinski, který má na svém kontě například filmy jako Detroit nebo Mariňák.

1080p 720p 360p
Tiché místo

Já, Simon

V polovině července kina poprvé uvedou romantickou komedii Já, Simon. Příběh teenagera, který se svému okolí a také sám sobě snaží přiznat, že je gay, dostává dramatický ráz hlavně kvůli zápletce, která je v dnešní době poměrně aktuální. Jeho více než soukromá korespondence se totiž dostane do špatných rukou a Simon tak musí čelit nepříjemnému vydírání.

 

1080p 720p 360p
Já, Simon

Jurský svět: Zánik říše

Jak už název napovídá, pokračování ságy o dinosaurech bude zřejmě trochu jiné než jeho předchůdci. V nebezpečí budou totiž nejen lidé, ale také samotná zvířata. Snímek režíruje Juan Antonio Bayona a v hlavních rolích se objeví Chris Pratt, Bryce Dallas Howardová nebo Jeff Goldblum.

1080p 720p 360p
Jurský svět: Zánik říše

Kryštůfek Robin

Kromě akčních trháků letošní léto obohatí také příběh dospělého Kryštůfka Robina a jeho věrného kamaráda Medvídka Pů. Pů a jeho kamarádi přijdou Kryštofovi ve chvíli, kdy se jeho život točí jen kolem mizerně placené práce a rodinu musí nechávat na druhé koleji.

Predátor: Evoluce

Predátor je zpět. Nového snímku z pera Shanea Blacka, který by měl mytologicky navázat na dosavadní filmy, se dočkáme až v polovině září. V hlavních rolích by se měli objevit Boyd Holbrook, Olivia Munnová nebo Yvonne Strahovski.

1080p 720p 360p
Predátor: Evoluce

Alita: Bojovný anděl

Posledním tipem už se díváme za letní sezonu, ale ať se máte na co těšit... James Cameron je zpět a s ním i nový akční sci-fi thriller Alita: Bojovný anděl. Režijně se na snímku o daleké budoucnosti podepsal Robert Rodriguez. Za scénářem, který odhaluje svět po zničujícím kolapsu, ale stojí právě Cameron.

1080p 720p 360p
Alita: Bojovný anděl

 

Většinu velkých měst získalo ANO, neovládlo ale Prahu. Významně ztratila ČSSD

Hnutí ANO získalo v letošních komunálních volbách nejvíce velkých měst. Ztratilo ale Prahu, kde vyhrála ODS před Piráty, ANO tam skončilo páté. V Brně, Ostravě a řadě dalších měst však zvítězilo. Významné ztráty zaznamenala sociální demokracie. V celé republice pak tradičně nejvíce zastupitelských křesel získala nejrůznější místní sdružení nezávislých kandidátů. Volební účast se pohybovala mírně nad 47 procenty, což je zhruba o tři procentní body víc než v roce 2014. Vyplývá to z údajů na volebním serveru.

Občanští demokraté sice v Praze vyhráli, ale mohou i tak skončit v opozici. O koalici chtějí totiž další subjekty, jež v hlavním městě uspěly - hnutí Praha Sobě a Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) - jednat s Piráty. Do pražského zastupitelstva se poprvé od roku 1990 nedostanou zástupci ČSSD a KSČM. Sociální demokraté nebudou poprvé od roku 1990 ani v zastupitelstvech některých dalších měst, kde dosud měli vliv na chod radnic. Platí to například pro Hradec Králové, Ústí nad Labem a Zlín.

ODS, která v Praze vyhrála komunální volby, získala v 65členném zastupitelstvu 14 mandátů. Druzí Piráti mají 13 mandátů stejně jako třetí Praha Sobě a čtvrtá koalice TOP 09 a STAN. Hnutí ANO, jež mělo v minulém období primátorku, v Praze skončilo na pátém místě. Bude mít 12 křesel.

Volby

V Brně vyhrálo hnutí ANO s 23,03 procenta voličů a v pětapadesátičlenném zastupitelstvu získalo 18 mandátů. Na druhém místě skončila ODS s podporou Svobodných s výsledkem 18,55 procenta, což znamená zisk 14 mandátů. Primátor a lídr ANO Petr Vokřál jednal už s jedničkou ODS Markétou Vaňkovou. Ani jeden spolupráci nevyloučil, ale ani ji nepotvrdil.

V Ostravě vyhrálo ANO s velkým náskokem. Získalo 32,72 procenta hlasů a 21 mandátů v zastupitelstvu, které má 55 členů. Na druhém místě skončilo hnutí Ostravak, volilo ho 11,49 procenta lidí a má sedm mandátů. Ostravský primátor a lídr vítězného hnutí ANO Tomáš Macura už před volbami tvrdil, že by uvítal pokračování nynější koalice s hnutím Ostravak, ODS a lidovci. Dnes ČTK řekl, že to platí.

ANO zvítězilo ve valné většině krajských měst, na prvním místě skončilo také v Plzni, Olomouci, Jihlavě, Hradci Králové, Karlových Varech, Ústí nad Labem, Pardubicích, Českých Budějovicích a Zlíně. V Liberci skončilo ANO druhé, vyhráli tam Starostové pro Liberecký kraj.

Link

Z dalších statutárních měst zvítězila například v Karviné a ve Frýdku-Místku ČSSD. V Třinci vyhrálo sdružení Osobnosti pro Třinec, v Kladně Volba pro Kladno a v Mostě hnutí ProMOST. Občanští demokraté zvítězili v Jablonci nad Nisou, Mladé Boleslavi a Teplicích. ANO vyhrálo v Chomutově, Přerově, Prostějově, Havířově, Děčíně a Opavě.

Drahoš a Čunek se můžou smát, o Senát zápolí ODS s ANO. Rath s Paroubkem propadli>>>

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš označil výsledky v krajských a okresních městech za úspěch. ANO podle něj mění Česko k lepšímu. Pražský výsledek předseda ANO a premiér považuje za důsledek toho, jaké bylo působení zástupců hnutí v hlavním městě v uplynulých čtyřech letech. Neočekává, že by výsledek voleb ovlivnil fungování koaliční menšinové vlády ANO a ČSSD.

Podle předsedy ODS Petra Fialy občanští demokraté ve volbách jasně posílili a ukazuje se, že strana jde krok po kroku správným směrem. V příštích volbách do Poslanecké sněmovny by podle něj měla ODS bojovat o směřování Česka proti "levicovému hnutí ANO". Babiš předtím při hodnocení voleb levicovou orientaci svého hnutí odmítl a Fialu kvůli podobným vyjádřením kritizoval.

Link

Předseda ČSSD Jan Hamáček bere výsledek voleb jako signál, že se sociální demokracie už odrazila ode dna, na které dopadla v loňských sněmovních volbách. Úspěchy se dostavily tam, kde je strana konsolidovaná, řekl. Vyzdvihl výsledky v Karviné, Frýdku-Místku či Náchodě, naopak pro velká města chce hledat nová témata, za vhodné považuje dostupné bydlení.

Volby se podle komisí obešly bez větších problémů. V Ústeckém kraji ale policie přijala několik podnětů kvůli podezření z možného pokusu o ovlivnění voleb, všemi se zabývá. Kriminalisté zasahovali ve volebních místnostech v Ústí nad Labem a Bílině na Teplicku, podrobnosti ale zatím policie sdělovat nebude.

Sto třicet mega v hajzlu a Prahu nemáme. Komentář čtěte zde>>>

Po volbách už padají hlavy. Rezignovat se chystá místopředseda ČSSD Foldyna>>>

-1