8 filmů, které by vám v létě 2018 neměly uniknout | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

8 filmů, které by vám v létě 2018 neměly uniknout

1080p720p360p

Ani v létě kina nepřestávají promítat filmy, které rozhodně stojí za vidění. Podívejte se na výběr osmi snímků, které by vám mohly horké letní večery ještě zpříjemnit.

Deadpool 2

Už v polovině května mělo premiéru pokračování úspěšné akční komedie Deadpool režiséra Davida Leitche. Ryan Reynolds se coby poněkud netradiční superhrdina snaží dostát svému velkému snu – stát se nejvyhledávanějším barmanem v Mayberry.

1080p 720p 360p
Deadpool 2

Solo: Star Wars Story

Další z filmů, který navazuje na úspěšnou kultovní značku pod záštitou George Lucase. Režie filmu, který předchází událostem z Epizody IV: Nové naděje, se tentokrát ujal Ron Howard, který stojí například za filmem Rivalové, Apollo 13 nebo Šifra mistra Leonarda.

720p 360p
Solo: Star Wars Story

Tiché místo

Psychologický thriller Tiché místo o rodině, která se zoufale snaží přizpůsobit životu pod nadvládou Těch, které zláká i sebetišší zvuk. Kdo jsou ti Oni? Nikdo neví. Ví se jen to, že mají mimořádně vyvinutý sluch a jejich pozornost pro lidi znamená jistou smrt. Film režíroval John Krasinski, který má na svém kontě například filmy jako Detroit nebo Mariňák.

1080p 720p 360p
Tiché místo

Já, Simon

V polovině července kina poprvé uvedou romantickou komedii Já, Simon. Příběh teenagera, který se svému okolí a také sám sobě snaží přiznat, že je gay, dostává dramatický ráz hlavně kvůli zápletce, která je v dnešní době poměrně aktuální. Jeho více než soukromá korespondence se totiž dostane do špatných rukou a Simon tak musí čelit nepříjemnému vydírání.

 

1080p 720p 360p
Já, Simon

Jurský svět: Zánik říše

Jak už název napovídá, pokračování ságy o dinosaurech bude zřejmě trochu jiné než jeho předchůdci. V nebezpečí budou totiž nejen lidé, ale také samotná zvířata. Snímek režíruje Juan Antonio Bayona a v hlavních rolích se objeví Chris Pratt, Bryce Dallas Howardová nebo Jeff Goldblum.

1080p 720p 360p
Jurský svět: Zánik říše

Kryštůfek Robin

Kromě akčních trháků letošní léto obohatí také příběh dospělého Kryštůfka Robina a jeho věrného kamaráda Medvídka Pů. Pů a jeho kamarádi přijdou Kryštofovi ve chvíli, kdy se jeho život točí jen kolem mizerně placené práce a rodinu musí nechávat na druhé koleji.

Predátor: Evoluce

Predátor je zpět. Nového snímku z pera Shanea Blacka, který by měl mytologicky navázat na dosavadní filmy, se dočkáme až v polovině září. V hlavních rolích by se měli objevit Boyd Holbrook, Olivia Munnová nebo Yvonne Strahovski.

1080p 720p 360p
Predátor: Evoluce

Alita: Bojovný anděl

Posledním tipem už se díváme za letní sezonu, ale ať se máte na co těšit... James Cameron je zpět a s ním i nový akční sci-fi thriller Alita: Bojovný anděl. Režijně se na snímku o daleké budoucnosti podepsal Robert Rodriguez. Za scénářem, který odhaluje svět po zničujícím kolapsu, ale stojí právě Cameron.

1080p 720p 360p
Alita: Bojovný anděl

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.