9 výletních lodí, které začnou letos brázdit oceány | info.cz

Články odjinud

9 výletních lodí, které začnou letos brázdit oceány

Toužíte po větru ve vlasech, otevřeném moři a dobrodružství, které vás možná čeká v exotických přístavech? Zaoceánské a výletní plavby vám poskytnou vše – vybranou kuchyni, nákupy za bezcelní ceny, motokárovou dráhu, luxusní kajutu nebo bazén. Stačí si vybrat tu správnou loď.

V roce 2017 zahájí své plavby podle serveru CNN hned několik zcela nových lodí, a to jak od zavedených dopravců, tak od menších společností.

Seabourn Encore

Zastávky v exotických přístavech jsou jakýmsi podpisem luxusní výletní linky Seabourn. Její nová loď by měla navodit pocit, že svou dovolenou trávíte na luxusní jachtě. První plavbu zahájila už v prosinci 2016, na své cestě z Dubaje navštíví Singapur, propluje kolem ostrova Jáva do Korálového moře, a než se vrátí zpět do Dubaje, budete ji moci zastihnout v nejrůznějších přístavech Středozemního moře.

Loď pojme až 600 hostů, kteří mají k dispozici luxusní kajutu s vlastní terasou a mramorovou koupelnou. O kulinářský zážitek během plavby se stará michelinský kuchař Thomas Keller nebo kvalitní sushi restaurace. Samozřejmostí je kasino, bazén, lázně a vířivky, vyuít můžete i různá sportoviště.

Viking Sky a Viking Sun

Společnost Viking letos přidá do své flotily rovnou dvě novinky. Desetipodlažní Viking Sky a Viking Sun by měly poprvé vyplout v únoru, respektive listopadu letošního roku. Nabídnou především výlety od Středozemního moře až k Baltu. Téměř tisícovka pasažérů si bude moci plavbu zpříjemnit u ohniště, v bazénu s prosklenou střechou, ve finské sauně nebo v luxusním Armagnac baru.

Norwegian Joy

Zavedená společnost Norwegian Cruise Line se tentokrát zaměřila na východní trh. Její nová loď Joy je určená především pro čínské turisty, kteří se na ni poprvé nalodí přibližně v létě letošního roku. Ohromná loď pojme až čtyři tisíce cestujících a potřeby by měla naplnit i těm nejnáročnějším z nich.

Loď nabídne mimo jiné dvouúrovňovou dráhu pro motokáry pod širým nebem, kde by mohlo závodit až deset jezdců najednou. Cestující ale najdou i klidná místa plná zeleně, kde mohou praktikovat jógu nebo taiči. Pro ty nejnáročnější nabízí loď i speciální režim, který zahrnuje komorníka, vlastní restauraci a další podobné výhody.

Majestic Princess

„Majestátní Princezna“ se v létě přidá do flotily Royal Class ke svým sesterským lodím Royal Princess a Regal Princess. Zábavu na lodi zajistí vlastní televizní studio Princes Live!, cukrárna nebo tančící fontána s barevnou hudbou. Na palubě bude k dispozici hned několik exkluzivních restaurací, jednou z nich bude třeba steakhouse The Crown GrillSM. Šéfkuchař Chen bude mít na starosti restauraci Harmony s typickými kantonskými pokrmy a k dispozici bude i francouzské bistro La Mer.

Silver Muse

V pořadí devátá loď společnosti Silversea Cruises vypluje již na jaře. Na palubu luxusního plavidla by se mělo vejít necelých šest stovek pasažérů, kteří by měli podle vedení společnosti zažít „ultra luxus“. Apartmány v sedmi podlažích nabídnou výhled na oceán a ty nejlepší z nich mají rozlohu až 140 metrů čtverečních. Osm restaurací, geotermální lázně, jazzový klub – to jsou některé z atrakcí, jež mohou cestující během své cesty využít.

MSC Meraviglia

Meraviglia by se dalo z italštiny přeložit jako div nebo zázrak a díky své velikosti a neomezeným možnostem zcela naplňuje očekávání, jež plyne z jejího jména. Na svou první cestu se vydá letos na jaře a bude moci přivítat rekordní počet hostů – 4,5 tisíce. O ty se bude starat více než 1500 členů posádky, kteří je budou obsluhovat ve dvanácti restauracích. Loď také nabízí jednu zajímavou službu – díky speciálním high-tech náramkům budou moci pasažéři provádět platby, rezervovat si svoje lázeňské procedury nebo jiné služby, rodičům dokonce umožní sledovat, kde se právě nachází jejich ratolest.

National Geographic Quest

Soukromí a možnost zkoumání budou dva charakteristické znaky nové lodi National Geographic Quest. Loď určená pro sto lidí bude připravena vyplout v červnu 2017. Vydá se do vod chladné Aljašky, ale i na tropická pobřeží Kostariky, Panamy a možná až do Belize. Hlavní náplní pro pasažéry ale nebude utápění se ve zbytečném luxusu – nejkouzelnější má být netradiční pohled na volně žijící živočichy a panenskou přírodu.

Flying Clipper

V tomto výčtu jde o jedinou pětistěžňovou plachetnici, která se v roce 2017 vydá za dobrodružstvím na volné moře. Cestující, kteří dají této lodi přednost, se mohou těšit na několik bazénů a prostor pro vodní sporty. Pod dozorem si také budou moci vyzkoušet lezení po stěžni a dostat se tak až do lanoví, kde si vychutnají nezapomenutelný výhled.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud