Aerolinky nepustily na palubu dívky v legínách. Internet se hádá, zda je to nemístný sexismus | info.cz

Články odjinud

Aerolinky nepustily na palubu dívky v legínách. Internet se hádá, zda je to nemístný sexismus

Americké aerolinky United Airlines sklízejí kritiku za to, že dvěma dívkám zakázaly nastoupit na palubu letadla v legínách. Incident se odehrál na lince z Denveru do Minneapolis. Dívky měly speciální letenky, které obyčejně připadají na zaměstnance firmy a jejich hosty, a vztahovala se na ně proto možná překvapivá pravidla oblékání.

Letecká společnost vysvětlila, že všichni běžní cestující mohou mít na sobě na palubách legíny, jenže dívky cestovaly na zaměstnanecké letenky „United pass travellers“. Ty jsou zdarma nebo výrazně levnější. A podle pravidel nesmějí jejich držitelé cestovat v přiléhavých elastických tričkách, kalhotách a šatech z lycry či spandexu. Kromě toho nesmí mít na sobě žabky, minisukně nebo odhalený pupík, píše BBC.

Aktivistka Shannon Wattsová popsala, že pět dívek, z nichž nejmladší bylo teprve 10, se muselo převléknout nebo si přes legíny obléci šaty. Tři z nich pak mohly na palubu nastoupit, ale další dvě letět nemohly. Wattsová na sociálních sítích označila rozhodnutí za sexistické, protože prý „sexualizuje těla mladých děvčat“. Desetiletá dívka se musela převléknout zatímco otec, který měl na sobě kraťasy, mohl na palubu nastoupit bez problémů.

Zajímalo ji proto, zda by aerolinky postupovaly stejně v případě chlapců. „Zaměstnanci a jejich hosté, kteří využívají tohoto benefitu, jsou v tomto případě považováni za zástupce United Airlines. A stejně jako většina společností i my máme dress code, kterým se mají zaměstnanci a hosté řídit,“ vysvětlily aerolinky rozhodnutí ve svém prohlášení.

Protože se ovšem jednalo v tomto případě o mladé dívky, na internetu se strhla bouře nevole. K incidentu se vyjádřila například herečka Patricia Arquette, jež prohlásila, že legíny jsou pracovním oděvem pro desetileté dívky a jejích práce je být dětmi.

Na druhou stranu se objevily i hlasy, které rozhodnutí bránily. Například autorka a letuška Heather Poole, zmínila, že se jedná prostě o pravidlo.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud