Američan geniálně mění šedé ulice v umění. Podívejte se na jeho nejlepší výtvory | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Američan geniálně mění šedé ulice v umění. Podívejte se na jeho nejlepší výtvory

Američan geniálně mění šedé ulice v umění. Podívejte se na jeho nejlepší výtvory

Jednoduchý styl a o to poutavější díla tvoří Američan Tom Bob. Už několik let mění nevýrazná místa osobitě na vtipná a kreativní zákoutí města. Slouží mu k tomu obyčejné poklopy, hydranty a podobné všední elementy ulice. Většinou Tom Bob pracoval v New Yorku nebo v americkém státě Massachusetts. Jeho práce lze ale dnes najít také na Tchaj-wanu nebo v Dubaji. Podívejte se do galerie, kterou připravil Reflex.cz.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.