Ameriku šokovalo brutální týrání dětí. Rodiče je věznili, některé našli v řetězech | info.cz

Články odjinud

Ameriku šokovalo brutální týrání dětí. Rodiče je věznili, některé našli v řetězech

Sedmnáctiletá dívka dovedla americkou policii do domu v malém kalifornském městě, kde rodiče věznili ji a dalších 12 sourozenců. Některé děti byly v době policejního zásahu připoutány řetězem k posteli, mnohé ve zbídačeném stavu, podvyživení a špinaví. Motiv chování rodičů, kterým hrozí mimo jiné obvinění z mučení, úřady vyšetřují. Sousedé přitom neměli tušení, že v domě nějaké děti žijí, informovala agentura AP.

Na situaci v domě ve městě Perris, zhruba 110 kilometrů východně od Los Angeles, upozornila policii dívka, které se podařilo utéct. Policisté byli v šoku, když zjistili, že sedm sourozenců bylo již dospělých, ačkoliv na to kvůli zanedbanému stavu nevypadali. Podobně sedmnáctiletou dívku policisté původně považovali za desetiletou.

„Oběti se zdály podvyživené a velmi špinavé,“ sdělila policie s tím, že sourozencům bylo od dvou do 29 let. Americká média zveřejnila fotografie, z kterých vyplývá, že v rodině bylo deset dívek a tři chlapci.

Sedmapadesátiletého Davida Turpina a jeho o osm let mladší manželku Louise Annu policie umístila do vazby s možností kauce devět milionů dolarů (téměř 188 milionů Kč).

Některé sousedy zadržení manželů šokovalo, prý neměli tušení, že v domě kromě nich ještě někdo žije. „Neměl jsem ani ponětí, co se tam děje,“ řekl Andrew Santillan bydlící poblíž. Podle dalších lidí z okolí byli manželé velmi uzavření a s nikým nemluvili.

Podle údajů kalifornského ministerstva školství byla na adrese domu registrována soukromá škola, jejímž byl Turpin ředitelem. V minulém školním roce vedla v záznamech šest studentů různého věku.

Turpinovi byli podle listu The New York Times velmi zadluženi a v roce 2011 zažádali o osobní bankrot. „Pamatujeme si je jako velice milý pár,“ řekl advokát Ivan Tarhan, který oddlužení Turpinových řešil. Podle něj mluvili o dětech moc pěkně a Turpinová mu řekla, že mají rádi Disneyland, kam celá rodina často jezdí.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud