Ani Apple není bezchybný. Nové iPhony mají Achillovu patu, která uživatele přijde pořádně draho | info.cz

Články odjinud

Ani Apple není bezchybný. Nové iPhony mají Achillovu patu, která uživatele přijde pořádně draho

Ačkoliv se nové telefony iPhone 8 a 8 Plus mohou chlubit nejnovějšími technologiemi a špičkovou výbavou, jedno slabé místo přeci jen mají. Elegantní zadní skleněná plocha, ke které Apple sáhnul po dlouhých čtyřech letech, je – v případě že se rozbije – extrémně drahá a její výměna není žádná hračka.

Lesklé, krásné a údajně velmi odolné, ale na druhé straně stále jenom rozbitné sklo je na zadní části nových přístrojů iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Přestože výrobce tvrdí, že použitý materiál bude téměř nemožné rozbít, zatím není jasné, o co své tvrzení opírá, a někomu se to i přes ujišťování společnosti s nakousnutým jablíčkem ve znaku bezpochyby podaří. Nešťastníka pak čekají těžké chvíle při opravě drahého telefonu - výměna zadní skleněné části je totiž mnohem obtížnější a dražší, než třeba výměna displeje.

Společnost sice ve vybraných zemích nabízí speciální program záruky AppleCare+, který pokrývá při poškození přístroje značnou cenu opravy, ale ani v rámci něj nebude výměna zad telefonu zdarma. Zatímco náhradní displej by v rámci tohoto programu vyšel jen na 29 dolarů, výměna skleněných zad by zákazníka - nešiku stála bez dolaru rovnou stovku. A v případě, že už si uživatel v rámci programu vyčerpá svůj nárok na jakékoli dvě opravy, další výměna zadní části přístroje jej přijde na pořádně drahých 349 dolarů (asi 7600 korun).

Apple skleněná záda u svých telefonů zavedl před čtyřmi lety s nástupem modelu 4, u dalších telefonů však od tohoto designového prvku upustil. Nyní se s nástupem osmého modelu přístroje ke skleněnému designu vrátil, především kvůli možnosti bezdrátového nabíjení přístroje.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud