Aplikace na sex: O souhlas se stykem budete moci partnera požádat digitálně | info.cz

Články odjinud

Aplikace na sex: O souhlas se stykem budete moci partnera požádat digitálně

Jako námět další epizody futuristicko-vizionářského britského seriálu Black Mirror. Tak působí zpráva o nově vyvinuté aplikaci, která má právně ošetřit poskytnutí souhlasu se sexuálním stykem. Jmenuje se LegalFling (neboli „legální úlet“) a vypomáhá si technologií zvanou blockchain, která je základem technologií kryptoměn, třeba i bitcoinu.

 

 

Podle tvůrců aplikace, která dosud čeká na schválení Googlu a Applu, by měl být sex nejen zábava, ale též „bezpečný pro všechny zúčastněné“. Využití LegalFling-u v praxi znamená, že pokud se například situace v baru začne vyvíjet směrem ke společně strávené noci, v momentě, kdy potvrdíte žádost o „souhlas se sexem“, stáváte se zároveň účastníkem závazného smluvního vztahu.

Pokud byste pak například sdíleli na internetu videozáznam vašeho sexuálního styku či tajili informace o sexuálně přenosných chorobách, ocitnete se před soudem v o poznání složitější situaci. 

Kromě krátkodobých vztahů či „jednorázovek“ myslí LegalFling i na zavedené vztahy, v nichž si partneři mohou nastavit libovolnou délku trvání souhlasu od několika hodin až po „navěky“. Užitečná může být i pro ty, kdo holdují netradičním sexuálním praktikám spojeným s jistými riziky. Aplikace má totiž v nabídce celou škálu postelových libůstek, jejichž rozsah a podobu lze taktéž s předstihem závazně odsouhlasit. Sluší se dodat, že souhlas je údajně možné pomocí stejně prostého manévru zase odvolat.

A jak je to se soukromím? Znamená vaše intimní elektronická transakce, že je možné kdykoli vystopovat, kdy a s kým jste se rozhodli sdílet své lože? Podle tvůrců aplikace nikoliv. Aplikace je totiž navržena tak, aby zakódovala veškeré odsouhlasené románky.

Přes všechny proklamované výhody aplikace však zůstává otázkou, zda její snadná ovladatelnost neznamená zároveň hrozbu stejně snadné zneužitelnosti, a především, jestli je seznamování, randění a sexuální interakce ošetřená elektronickými doplňky hudbou zářné nebo spíše děsivé budoucnosti.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>> 

 

 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud