Babišova konkurence? Domorodec na Zanzibaru rozjel Agrofert. Bez EET | info.cz

Články odjinud

Babišova konkurence? Domorodec na Zanzibaru rozjel Agrofert. Bez EET

Mohlo by se zdát, že je to apríl, ale není. Při procházce jednou z vesnic na africkém ostrově Zanzibar můžete nabýt dojmu, že jste se ocitli na pražském Chodově. Tam totiž sídlí koncern Agrofert vicepremiéra Andreje Babiše (ANO), o poznání menší Agrofert provozuje ve vesnici Uroa domorodec Kennedy.


Ne, Andrej Babiš skutečně nerozšířil své portfolio o obchůdek s africkými suvenýry kdesi v Indickém oceánu. To se jen místní domorodci zřejmě nechali inspirovat českými turisty. Na jednom místě totiž najdete tyto krámky: Mirek Obchod, Vašek Obušek, Roberts Tesco nebo zmíněný Agrofert. A někteří místní se dokonce kvůli Čechům učí jejich mateřštinu.„Obchod s výrobky z ebenu a ostatního exotického dřeva je ve vesnici Uroa ve středním Zanzibaru. Majitel, který si říká Kennedy, pojmenoval svůj obchod Agrofert, protože dlouho hledal dobrý název, který přiláká české turisty. Elektronická evidence tržeb mu ale nic neříká,“ upřesnila pro Blesk.cz ze Zanzibaru čtenářka Helena Grofová. „Jeho výrobky jsou výjimečné kvality, sám je navrhuje a s manželkou vyrábí. O účtence si ale můžete nechat jen znát,“ dodala.

„Tohle je můj obchod, jmenuje se Agrofert a vždycky tu rád přivítám Čechy, kteří přijedou na Zanzibar,“ tvrdí ve videu Kennedy, který má podle svých slov „moc rád“ Andreje Babiše.

Celý článek i video najdete na webu Blesku

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud