Bezzrcadlovky přináší větší možnosti | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bezzrcadlovky přináší větší možnosti

Bezzrcadlovky přináší větší možnosti
 

V životě je to tak, že fotografie pořídíte pouze přístrojem, který máte u sebe. Bezzrcadlovky (CSC fotoaparáty) jsou zpravidla menší a lehčí než tradiční fotoaparáty s výměnným objektivem, tzv. zrcadlovky. Nabízejí srovnatelné možnosti fotografování a výrazně rozšiřují možnosti filmování.

Tenké a lehké CSC fotoaparáty, jako např. Panasonic Lumix GX80, u sebe můžete snadno nosit každý den v příruční tašce. Jejich nenápadnost je předurčuje k takzvané street a reportážní fotografii, neboť na sebe nepoutají pozornost okolí a fotograf tak může být mnohem blíž ději a snadněji zachytit celou situaci. Celková váha a rozměry fotovýbavy jsou u CSC fotoaparátů výrazně nižší než u běžných zrcadlovek, což každý nadšený fotograf pozná už po pár hodinách s přístrojem pověšeným na krku. I přes výrazně nižší hmotnost celého systému umožňuje solidnost konstrukce CSC fotoaparátů Panasonic Lumix G jejich intenzivní používání za nepříznivého počasí, za větru a mrazu. Nejlepším příkladem je prachu a voděodolný Panasonic Lumix GH5 s vysoce odolnou, magnéziovou konstrukcí těla. Tento přístroj má i profesionální certifikaci, kdy zvládá dlouhodobě prudké výkyvy teplot, vlhkosti a celkovou zátěž náročným uživatelem.

autor: PANASONIC CZECH REPUBLIC, s.r.o.

Video

Během delšího záběru z ruky je každý gram váhy znát ještě více. Pro uživatelský komfort je pak důležitá i kompaktnost fotoaparátu a celkové rozložení váhy v jeho těle a objektivu. Panasonic v modelových řadách Lumix G nabízí vysokou kvalitu 4K rozlišení videa, která zachytí každý detail i ve vysoké rychlosti (až 50 snímků za sekundu). Navíc si můžete každý snímek z videa uložit jako fotografii ve vysokém rozlišení (a ve velikosti plakátu A3).

autor: PANASONIC CZECH REPUBLIC, s.r.o.

Ostření

Dalším vynikajícím parametrem CSC fotoaparátů je i rychlost ostření. Modely fotoaparátů s vynikajícím poměrem cena/výkon, jako jsou Panasonic Lumix G80 nebo GX80, nabízejí nejkratší možnou dobu expozice v řádu 1/16 000 sekundy, což je vhodné pro focení velmi rychlých akcí nebo za jasného osvětlení. Poskytují také větší bezpečnou hranici fotografování s maximálně otevřenou clonou objektivu.

autor: PANASONIC CZECH REPUBLIC, s.r.o.

Objektivy

Bezzrcadlovky mají objektivy zpravidla menší a při podobné světelnosti kvalitnější, což platí zvláště u širokoúhlých objektivů. Je to dáno tím, že konstrukce objektivů nemusí počítat s klasickou zrcadlovou komorou, která navyšuje složitost, velikost a posléze i výslednou cenu. Málokdo si také uvědomuje, že vynechání zrcátka v komoře fotoaparátu souvisí také s menším chvěním přístroje = vyšším množstvím ostrých snímků a možností použití tzv. elektronické závěrky. Díky tomu může být snímek pořízen naprosto nehlučně, což je ideální pro diskrétní focení, kdy zvuk závěrky může rušit lidi či např. plašit zvěř.

Nízká váha, dokonale rychlé ostření, tichá závěrka a vysoká odolnost – to vše, při zachování té nejvyšší kvality snímků případně videa ve vysoké kvalitě 4K, dělá z fotoaparátů řady Panasonic Lumix G stále častěji finální volbu výběru fotografů, kteří požadují maximální výkon a myslí i na svůj uživatelský komfort.

autor: PANASONIC CZECH REPUBLIC, s.r.o.

Advertisement

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.