Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bizarní případ z Ameriky: Doktor si fotil nahé pacientky, snímky pak posílal manželce

Bizarní případ z Ameriky: Doktor si fotil nahé pacientky, snímky pak posílal manželce

Fotit bezvládné nahé ženy je zřejmě v pořádku. Aspoň tak rozhodl tento týden soud, před kterým stanul plastický lékař, který takto zneužil své pacientky. Fotografoval a nahrával je nahé, když byly před operací pod anestetiky. Přesto porota rozhodla, že je nevinný.

Americký doktor Ali Sadeghi v roce 2015 takto vyfotil a natočil nejméně čtyři ženy. Dvě z nich přežily rakovinu prsu a čekala je rekonstrukce ňadra. Doktor jim podal anestetika, a když usnuly, pořizoval jejich obrázky, zatímco sestry kolem pacientek tančily a prováděly obscénní gesta. 41letý lékař následně média s humornými popisky posílal podle serveru The Daily Beast svojí tehdejší ženě.

Před soudem vypovídaly i poškozené pacientky. Když je vyšetřovatelé poprvé konfrontovali s tím, že existují podobné snímky, zhroutily se. „Pořád si nechci připustit, že video, na kterém bezmocně ležím a někdo mě ponižuje, vůbec existuje. Není den, kdy bych kvůli tomu nebrečela,“ uvedla jedna z obětí. Když se video s ní přehrávalo u soudu, musela odvrátit hlavu.

Sadeghiho obhájce před soudem tvrdil, že snímky nejsou nijak sexuálně znevažující a to, že byly v doktorově telefonu, neznamená, že je sám natočil. Nenaplňují tedy obvinění z voyeurismu, kterému muž čelí. Doktor i sestry podle svých obhájců činu litují, ale nemyslí si, že by to byl tak závažný akt, jak se žalobci snaží ukázat. Opakovaně tvrdili, že fotografie nejsou a neměly být nijak sexuální. Přestože Sadeghi mohl strávit až rok ve vězení, porota jej jednohlasně osvobodila.

Videa a fotografie vyplavaly na povrch, když se s lékařem rozhodla rozejít jeho manželka, které je předtím posílal. Ta mimo jiné Sadeghiho obviňuje z několikaletého teroru, kdy ji měl opakovaně znásilňovat, nutit k různým sexuálním praktikám a natáčet při tom na video.

Podobný případ se odehrál i loni na Slovensku. Lékař Yassine Ghazi se fotografoval přímo na sále se svými bezvládnými pacientkami a snímky pak dokonce nahrával na Instagram. Plastický chirurg, mezi jehož zákaznice patřily i Češky, navíc čelí i podezření, že nemá potřebnou kvalifikaci a povolení operovat.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744