Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Blockachain může změnit švýcarské bankovnictví, říká starosta evropské Mekky bitcoinu Müller

Blockachain může změnit švýcarské bankovnictví, říká starosta evropské Mekky bitcoinu Müller

Dolfi Müller je starosta švýcarského města Zug, evropské Mekky bitcoinu a blockchainu. Ve třicetitisícovém městečku jen deset kilometrů vzdáleném od Zurichu je nyní na 300 blockchainových startupů, obyvatelé mají digitální identity a mohou platit daně v bitcoinech. Starosta doufá, že se již brzy změní švýcarské národní zákony tak, aby bylo užívání kryptoměn v kolébce evropského bankovnictví ještě rozšířenější. Dolfi Müller byl jeden z řečníků technologického festivalu Future Port Prague. 

Jako město přijímáte platby v bitcoinech. Znamená to, že je pro vás bitcoin regulérní měnou?

Naši občasné nám mohou platit daně různými způsoby – ve francích, eurech, dolarech nebo bitcoinech. V tomto si vážíme toho, že máme svobodu přijímat platby, jak uznáme za vhodné. Ale je také pravda, že platby v bitcoinech ihned po přijetí měníme na švýcarské franky a městský účet je vedený pouze ve francích. 

Ve Švýcarsku se nyní vede diskuse o změně bankovních pravidel, tak, aby byly zákony více nakloněny akceptaci nových technologií a kryptoměn.

Ano, na to si často stěžují i firmy a start-upy, které přišly do Zugu. Místní banky s nimi nechtějí mít nic společného, nechtějí s nimi obchodovat ani ve francích – obávají se zneužitelnosti této technologie. A to je problém. Proto existuje skupina politiků, kteří se snaží vyvíjet tlak na centrální vládu, aby trochu povolila švýcarská bankovní pravidla. Zda a kdy by tato změna mohla přijít, je ale těžké předvídat. Banky každopádně z nástupu blockchainové technologie šťastné nejsou. 

Proč banky nejsou tak šťastné?

Protože jsou prostředníci transakcí a technologie blockchainu prostředníka nepotřebuje. Pokud by blockchain opravdu fungoval a byl rozšířený, banky by nebyly potřeba. Proto si myslím, že by finanční ústavy měly změnit svou strategii, přiblížit ji moderní době. Je dokonce možné, že technologie blockchainu promění celý systém švýcarského bankovnictví.

Jaké je nejpraktičtější využití blockchainu ve vašem městě?

Nám jde hlavně o malé věci, přijmout daně, mít digitální identitu. Jdeme malými krůčky. Podstatný je podle mě potenciál, kam se tato technologie může rozšířit. Hlavní je také se technologie nebát a nějak začít. Já to beru ze své perspektivy politika: já umožňuji praktické rozvíjení toho potenciálu, ale nejsem ten, kdo jej tvoří. Blockchain má využití všude, od různých katastrů až po distribuci pomoci uprchlíkům.

Tam je však zatím reálným problém cena transakce. Jinými slovy, jeden takový převod stále stojí příliš peněz, více, než skrze tradiční bankovní kanály.

Ano, a myslím, že to je hlavní věc, která se do budoucna bude muset změnit. To je ale o trhu a o tom, aby některá ze společností přišla s lepším řešením, než máme nyní. Ale o to se nebojím, myslím, že trh tento problém vyřeší. Je to rozhodně výzva pro mladé firmy.

Máte opravdu liberální pohled na blockchain. Jak vás vnímají ostatní politici?

Ne každý mi pochopitelně k tomu, co dělám, gratuluje. Ale myslím, že v politice potřebujete mít aspoň trochu kuráž a něco za sebou zanechat. Já na radnici zanechávám princip otevřenosti vůči novým technologiím, které mají potenciál změnit podstatu téměř všeho. A například v Zugu máme v městské radě politiky z pěti různých politických stan a přesto se všichni shodují na tom, že tento přístup je pro Zug to nejlepší.

Věříte, že zde bude bitcoin i za deset let?

Ano, jsem o tom přesvědčený.

Obsáhlý rozhovor s Dolfi Müllerem si přečtěte příští týden ve vydání deníku E15.

 

Šokující zjištění vědců: Pokud nejíte sladké, ohrožujete vlastní zdraví

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Diety chudé na sacharidy, jako je například Dukanova nebo Atkinsova dieta, jsou velmi módní, zvláště pro své rychlé a výrazné účinky. Tyto diety omezují či vylučují ze stravy všechny sacharidy, včetně rychle vstřebatelných cukrů (obsažených třeba v moučnících) a pomalu vstřebatelných cukrů (jsou například v chlebu, těstovinách či rýži). Stoupenci takové diety vyřazují z jídelníčku rovněž ovoce a zeleninu. Jejich strava naopak obsahuje hodně proteinů a tuků. To je ovšem nebezpečná volba.

Výzkum profesora Macieje Banacha z Lodžské univerzity ukazuje, že dieta chudá na sacharidy představuje v dlouhodobé perspektivě riziko pro zdraví. Tým vědců sledoval 11 let více než 24.000 dobrovolníků, mužů i žen. Všichni drželi dietu, ale nikoli stejnou. Když vědci zjistili jejich zdravotní stav, životní styl a výživu, srovnávali rizika předčasné smrti.

Link

Účastníkům studie, kteří nejedli sacharidy, hrozilo o 32 procent vyšší nebezpečí, že zemřou o šest let dříve, než ti, jejichž strava obsahovala hodně sacharidů. Riziko, že člověk podlehne kardiovaskulární chorobě, vzrostlo o 50 procent, jestliže dotyčná osoba konzumovala málo sacharidů či dokonce žádné. U rakoviny bylo riziko o 30 procent vyšší.

Studie také ukázala, že osobám s normální váhou, které se rozhodly držet takovou dietu, hrozilo větší riziko předčasného úmrtí než lidem obézním. Výsledky se potvrdily i poté, co bylo přihlédnuto ke konzumaci alkoholu, kouření, fyzické aktivitě či chorobám jako je vysoký krevní tlak.

Podle autorů studie nejsou tyto výsledky spojeny jen s nízkým přísunem sacharidů. Souvisejí zřejmě i se zvýšenou konzumací proteinů a tuků. Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) nadměrná konzumace červeného masa a uzenin bohatých na cholesterol a nasycené tuky přispívá ke vzniku některých druhů rakoviny, zejména střev a konečníku. Tyto látky mají rovněž na svědomí kardiovaskulární choroby. Navíc může hrát roli i snížená konzumace minerálních látek a vitamínů.

Link

Francouzská Národní agentura pro bezpečnost potravin (ANSES) varuje před "klinickými, biologickými a psychickými dopady" spojenými s odtučňovacími dietami. Vzhledem k nedostatku některých živin mohou nastat problémy s kostmi či s metabolismem. V dlouhodobé perspektivě tyto diety vedou k bludnému kruhu, kdy člověk znovu nabere shozené kilogramy.

Jestliže jsou diety chudé na sacharidy v krátkodobé perspektivě účinné, jsou dlouhodobě riskantní a neměly by být doporučovány, varuje profesor Banach. Je totiž důležité nevynechávat jeden druh potravy. Sacharidy, proteiny a tuky jsou pro stravování nezbytné. Podle nutričních poradců je výživová potřeba člověka pokryta, jestliže se strava skládá z asi 50 procent sacharidů, 20 procent proteinů a 30 procent tuků.

-1