Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brad Pitt poprvé promluvil o rozvodu. Alkohol, psychiatr a ukradený pes

Brad Pitt poprvé promluvil o rozvodu. Alkohol, psychiatr a ukradený pes

Brad Pitt a Angelina Jolie byli řadu let jedním z nejslavnějších hollywoodských párů, od loňského roku se k nim ale upírá pozornost hlavně kvůli zprávě o jejich rozvodu. Manželé dlouhou dobu nechtěli do médií říct ani slovo, 53letý herec však nyní prolomil ledy a přiznal, že důvodem rozpadu manželství byl i jeho problém s alkoholem. 

„Už takhle nechci žít,“ řekl Pitt v otevřeném rozhovoru pro magazín GQ. Přiznal, že jako vlastník vinic pil víno ve velkém a jinak na tom nebyl ani s vodkou. Dnes ale chodí na terapii a s alkoholem už přestal.

Rozvod se 41letou hollywoodskou herečkou ho přišel draho – připadá si osamělý a jediný, kdo mu dělá společnost, je buldok Jacques. S rozvodem se podle svých slov vyrovnává těžko.

„Pokud někoho milujete, nechte ho jít. Teď už vím, co to znamená. Znamená to milovat, aniž byste druhého vlastnil. Znamená to nečekat nic na oplátku,“ řekl v emocionálním rozhovoru s tím, že mu to bylo jedno, dokud to nezažil.

Pitt zároveň odmítl, že by si s Angelinou Jolie, která podala žádost o rozvod začátkem loňského podzimu, chtěli dělat u soudu naschvály. „Pro děti je to velmi, velmi rozrušující, že se jejich rodina tak náhle rozpadla,“ řekl pro magazín s tím, že jeho cílem je, aby z rozvodu „vyšli všichni silnější a jako lepší lidé“.

S herečkou, se kterou se dal dohromady v roce 2005 při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith, dnes pracují hlavně na plánu, podle kterého bude Pitt svých šest dětí – Maddoxe (15), Paxe (13), Zaharu (12), Shiloh (10) a osmiletá dvojčata Vivienne a Knoxe – navštěvovat.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744