Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bral kokain a podváděl Michelle. Na veřejnost se dostaly skandální informace o Obamovi

Bral kokain a podváděl Michelle. Na veřejnost se dostaly skandální informace o Obamovi

Nová životopisná kniha o Baracku Obamovi vyzrazuje tajemství sexuálního života prvního amerického černošského prezidenta. Kniha se zaměřuje na divoké mládí a popisuje jeho vztah s Australankou Genevieve Cookovou.

Kniha nazvaná Rising Star: The Making of Barack Obama odhaluje divokou stránku prezidentovi minulosti. Biografie, která má více než tisíc stran, je nejobsáhlejší knihou o bývalém prezidentovi poté, co odešel z Bílého domu, píše Daily Mail

Podle knihy Obama spolu s Cookovou zažívali nezávazný sex a experimentovali s kokainem. Obama prý také na univerzitě zvažoval vztah s mužem, dvakrát požádal o roku jinou přítelkyni a v počátcích vztahu podváděl dnes již svou manželku Michelle Obamovou. Dokonce v době, kdy už s Obamovou chodil, požádal o ruku jinou ženu.

Divoká přítelkyně Cooková měla 25 let, když potkala tehdy dvaadvacetiletého Obamu. Kouřila denně trávu a procestovala už v dětství velkou část světa. Její otec byl totiž australský diplomat a špión. Rozešli se s Obamou v roce 1985, Cooková měla poměr s jeho kamarádem.

Velkou roli v jeho životě sehrála také v 80. letech Sheila Miyoshi Jagerová. Jejich vztah měl rychlý spád, v roce 1986 si ji chtěl vzít, ale její rodiče se domnívali, že je na svatbu příliš mladá. Bylo jí 23 a jemu 25. Pár se nakonec rozešel. Obama se stal velmi ambiciózním a začal snít o tom, že se stane prezidentem. Chtěl se proto naplno stát Afroameričanem a bílá manželka by byla překážkou. V roce 1992 si vzal Michelle Obamovou.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744