Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brát si mobil na záchod je opravdu špatný nápad. Podívejte se proč

Brát si mobil na záchod je opravdu špatný nápad. Podívejte se proč

Od doby, kdy se kromě telefonování dá mobilní telefon využít k celé řadě dalších činností, jako je hraní her, sledování internetu a sociálních sítí nebo k poslechu hudby, ho většina z nás nedokáže dát z ruky. A to i při činnostech, kdy to není zrovna dobré. S očima hypnotizujícíma displej smartphonu chodí po ulicích stále víc lidí a nedávat pozor se nemusí při scházení schodů nebo přecházení přes ulici vyplatit. Nebezpečí na vás ale číhá všude, například i doma na záchodě. 

Ruku na srdce, kdo z vás nedá mobil z ruky ani na záchodě? České statistiky v tomto ohledu nejspíš nejsou, podle studie společnosti Sony však tuto chybu dělá 75 procent Američanů.

Ptáte se, proč chybu? Podle lékařů to je skutečně velmi špatný nápad. Škodlivé bakterie, ze kterých můžete onemocnět, jsou totiž na záchodě všudypřítomné a nemusí jít zrovna o záchodové prkénko.

„Jsou zde vodní a vzduchové částice, které mohou zůstat ukryté v malých záhybech telefonu,“ vysvětluje pro americkou televizi CBS praktická lékařka Anita Karmakarová s tím, že kryty telefonů jsou obvykle vyrobené z gumy, kde se při vyšších teplotách bakteriím velmi dobře daří.

„Pak dáváme své telefony dětem a bakterie se přenášejí i na ně,“ dodává lékařka. „Rodiče se často diví, kde jejich děti chytily nemoc nebo infekci,“ říká Karmakarová a poznamenává, že jednou z příčin může být právě telefon zanesený bakteriemi.

Další chybou, kterou lidé podle doktorky dělají, je používání telefonu u jídla. „Při hraní s telefonem není dobrý nápad dávat si jídlo do úst, protože infekce se často šíří přes ústa,“ vysvětluje. Tím hůř, pokud jste si předtím vzali telefon na záchod. 

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

INFO.CZ spouští novou rubriku, která nabízí aktuální zpravodajství o Evropské unii. Reportáže, analýzy a komentáře naleznete zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744