Brazilka se modlila k sošce svatého. Pak zjistila, že je to postavička z Pána prstenů | info.cz

Články odjinud

Brazilka se modlila k sošce svatého. Pak zjistila, že je to postavička z Pána prstenů

Zadumaný výraz, hnědé splývavé šatstvo a ruka nastavená ve vstřícném gestu směrem k pozorovateli. Tak vypadala soška svatého, ke které se pravidelně modlila babička kosmetičky Gabriely Brandaové. Ukázalo se ale, že došlo k omylu.

Svatý Antonín Paduánský. Tak říkala babička brazilské kosmetičky Gabriely Brandaové sošce, ke které se doma modlila. Když se ale se svým svatým pochlubila vnučce, té na něm něco přišlo velmi zvláštní. Postavu tedy vyfotila a snímky porovnala s internetem.

Kosmetičce se především nepozdávalo, že má na sobě předpokládaný svatý muž hnědý plášť, který se ovšem rozevírá a pod ním košili s bílo-modrým vzorem. Mnichové řádu františkánů, z něhož pocházel i Antonín Paduánský, přitom ve středověku nosili prosté hnědé kutny převázané motouzem.

Sociální síť jí dala za pravdu. Podivné oblečení, které na sobě údajný světec měl, totiž nebylo způsobené roztodivnou módou, která se nosila ve středověku. Jednalo se o pozoruhodný šat, který se nosil ve fantastické Středozemi.

Brazilka v letech tak nevědomky skláněla hlavu nikoliv před svatým Antoníčkem, patronem chudých a potřebných z Padovy, ale před Elrondem Půlelfem, postavičkou ze ságy Pán prstenů spisovatele J. R. R. Tolkiena. Vzhledem ke štěstí, které přitom ale žena cítila, nejspíš nebylo důležité, kdo je předmětem jejích proseb, ale že jim skutečně věří.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud