Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brazilský prezident opouští svůj palác. Prý v něm straší

Brazilský prezident opouští svůj palác. Prý v něm straší

Brazilská hlava státu Michel Temer se musel odstěhovat z prezidentského sídla. Prý v něm s manželkou Marcelou cítili negativní vibrace. Mluví dokonce o tom, že v domě „straší“, píše portál týdeníku TIME.

Šestasedmdesátiletý politik a jeho třiatřicetiletá manželka mají špatné spaní. Z překrásného prezidentského paláce Alvorada z konce 50. let je vyhnali duchové. „Cítil jsem tam něco divného. Nebyl jsem schopný spát hned od první noci. Nebyla tam dobrá energie,“ řekl Temer brazilskému zpravodajskému týdeníku Veja.

„Dokonce jsme si začali lámat hlavu nad tím, jestli by to nemohli být duchové,“ říká katolický prezident a bývalý právník. Jediný z rodiny, komu se v opulentním proskleném paláci od architekta Oscara Niemeyera líbilo, byl prý prezidentův syn.

Ještě před zveřejněním rozhovoru bylo oficiálně oznámeno, že se z prezidentského sídla Termer s rodinou stěhuje a vrací se do blízkého paláce Jaburu od stejného architekta, který je oficiálním sídlem viceprezidenta země. Temer v něm s rodinou žil ještě jako viceprezident v době vlády loni odvolané prezidentky Dilmy Rousseffové.

Michel Temer Rousseffovou vystřídal na postu hlavy státu loni na konci srpna, kdy exprezidentka skončila kvůli rozsáhlému korupčnímu skandálu a mizerné hospodářské situaci v zemi. Od roku 1987 byl šest volebních období poslancem a sněmovně také předsedal.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link