Britský DJ svolával remixem muslimy k modlitbě v klubu. Soud ho poslal na rok do vězení | info.cz

Články odjinud

Britský DJ svolával remixem muslimy k modlitbě v klubu. Soud ho poslal na rok do vězení

Britský DJ byl odsouzen v Tunisku k roku vězení za to, že v jednom ze svým remixů vyzýval muslimy k modlitbě v klubu. Londýňan Dax J opustil Tunisko ihned po incidentu, který se odehrál minulý víkend. Souzen byl za veřejnou neslušnost a urážku společenské morálky.

Úřady klub ve městě Nabeul po události zavřely a zahájily vyšetřování po té, co byl remix hojně sdílený na sociálních sítích. Na videu lidé tančí na hudbu, která svolává k modlitbě, píše Guardian.

Akce se konala v rámci festivalu Orbit poblíž populárního resortu Hammamet. Organizátoři ale odmítli jakoukoliv odpovědnost za incident. Dax J hrál nahrávku v Evropě a nedošlo mu, že pro muslimy může být urážlivá.

„Chci se upřímně omluvit všem, které jsem kvůli své hudbě urazil,“ omluvil se hudebník. „Nikdy jsem nechtěl nikoho urazit,“ dodal. Majitel klubu i organizátor festivalu byli zproštěni obvinění.

Ministerstvo náboženských záležitostí Tuniska uvedlo, že zesměšňování názorů a náboženských principů je nepřijatelné. Není moc pravděpodobné, že by DJ, který hrál i na slavném festivalu Glastonbury a momentálně žije v Berlíně, do vězení v Tunisku nastoupil. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud