Britský DJ svolával remixem muslimy k modlitbě v klubu. Soud ho poslal na rok do vězení | info.cz

Články odjinud

Britský DJ svolával remixem muslimy k modlitbě v klubu. Soud ho poslal na rok do vězení

Britský DJ byl odsouzen v Tunisku k roku vězení za to, že v jednom ze svým remixů vyzýval muslimy k modlitbě v klubu. Londýňan Dax J opustil Tunisko ihned po incidentu, který se odehrál minulý víkend. Souzen byl za veřejnou neslušnost a urážku společenské morálky.

Úřady klub ve městě Nabeul po události zavřely a zahájily vyšetřování po té, co byl remix hojně sdílený na sociálních sítích. Na videu lidé tančí na hudbu, která svolává k modlitbě, píše Guardian.

Akce se konala v rámci festivalu Orbit poblíž populárního resortu Hammamet. Organizátoři ale odmítli jakoukoliv odpovědnost za incident. Dax J hrál nahrávku v Evropě a nedošlo mu, že pro muslimy může být urážlivá.

„Chci se upřímně omluvit všem, které jsem kvůli své hudbě urazil,“ omluvil se hudebník. „Nikdy jsem nechtěl nikoho urazit,“ dodal. Majitel klubu i organizátor festivalu byli zproštěni obvinění.

Ministerstvo náboženských záležitostí Tuniska uvedlo, že zesměšňování názorů a náboženských principů je nepřijatelné. Není moc pravděpodobné, že by DJ, který hrál i na slavném festivalu Glastonbury a momentálně žije v Berlíně, do vězení v Tunisku nastoupil. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud