Brutální byznys na Santorini: Oslíci tahají tlusté lenochy, jsou sedření do krve a ve zuboženém stavu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brutální byznys na Santorini: Oslíci tahají tlusté lenochy, jsou sedření do krve a ve zuboženém stavu

Brutální byznys na Santorini: Oslíci tahají tlusté lenochy, jsou sedření do krve a ve zuboženém stavu

Na Santorini připlouvají každý den stovky turistů. Místo pěší tůry na vrcholek však volí přepravu na oslících, kterou místní nabízejí. Přitom si návštěvníci nejspíš ani neuvědomují, jak hrůzný mají tato zvířata život.

 

Zřejmě nejznámějším místem, kde »oslíkové taxi« funguje, je hlavní město Fira. Podle ochránců zvířat ale zvířata musí dřít v nepředstavitelných podmínkách hraničících s týráním. Na nohou jsou sedm dní v týdnu, dlouhé hodiny na přímém slunci bez přístřešku, vody i jídla. Jejich majitelé je přes den nechtějí pořádně krmit údajně proto, aby během »obědové pauzy« nepřišli o tržby.

S rozmachem obezity navíc nebohá zvířata musí tahat do kopce stále těžší turisty. To jim způsobuje bolestivá zranění a otevřené rány od sedel. Místního se ale svého výnosného byznysu vzdát nechtějí a začali oslíky křížit s mulami, aby dosáhli u zvířete větší nosnosti a výdrže.

Celý článek si můžete přečíst na Blesk.cz

Komunální volby se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Aktuální informace a zpravodajství o volbách do Senátu naleznete zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.