Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bude se měnit čas. Britové kvůli tomu chtějí den volna navíc

Bude se měnit čas. Britové kvůli tomu chtějí den volna navíc

Také patříte mezi ty, kterým posun času na jaře i na podzim vadí? Britové by si dokonce přáli den volna po víkendu, kdy se ručičky posouvají. V průzkumu, o kterém informoval The Independent, celých 60 % dotazovaných uvedlo, že jsou ze změny natolik unavení, že by k dospávání den volna rozhodně uvítali.

Čes se změní už o nadcházejícím víkendu a mnozí z nás tak přijdou o hodinu spánku. A zatímco někteří se dokáží přizpůsobit rychle, pro jiné je to noční můra, píše Independent.

Až 88 procent Britů přiznává, že se ještě hůř vyspí až následující noc, a ztratí víc než jen onu hodinu, o kterou se čas posouvá. Někteří dokonce tvrdí, že k tomu, aby se srovnali, potřebují rovnou čtyři hodiny a v pondělí si připadají, jako by je někdo celý víkend budil.

48 procent lidí pak popisuje, že jejich tělo zažívá kvůli změně času zmatek a stále se řídí podle vlastního biorytmu. Není proto překvapením, co ukázal výzkum společnosti Casper: Tři pětiny Britů by uvítali, aby kvůli víkendovému posunu času bylo v pondělí volno.

Málokdo by zřejmě takovou možnost odmítal, jiné odpovědi by nejspíš nezazněly ani v Česku. Nehledě na přání veřejnosti se ale k „dospávacímu svátku“ ve Velké Británii zatím ani trochu neschyluje.