Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bude Trainspotting 3? Exkluzivní video z premiéry novinky napoví

Bude Trainspotting 3? Exkluzivní video z premiéry novinky napoví

Dlouhé hodiny mrzli fanoušci Dannyho Boylea a hlavně kultu jménem Trainspotting před branami edinburgského multiplexu Cineworld. V neděli tam měl premiéru „sequel“ Trainspottingu T2, film, jenž legendu oživuje po dlouhých dvaceti letech. Web Reflex.cz přinesl z místa exkluzivní video.

Prošli se po něm všichni hlavní protagonisté včetně Ewana McGregora či Roberta Carlyla alias Begbieho a navzdory počasí, v němž se kameramanům vybíjely baterie, zdravili promrzlé publikum bezmála dvě hodiny. Premiéra tak víc než oficialitu připomínala jednu velkou party. „Ku..evská zima, ale tohle za to stojí,“ glosoval pospolitou atmosféru Robert Carlyle alias Begbie.

Trainspotting je pro Skoty srdeční záležitost. Když Boyle tvrdí, že jsou to „takové skotské Hvězdné války“, není daleko od pravdy. Místní pro Trainspotting dýchají, což se potvrdilo nejen během natáčení (skotská premiérka se prý dokonce vyvlékla ze zahraniční cesty, jen aby se ho mohla zúčastnit), ale i v samotný den premiéry. „Neznám Edinburčana, který se nešel podívat. Trainspotting je přece náš!“ říkala mi v obchodě Mary, prodavačka, jež se přitom v éře původního Trainspottingu sotva batolila.

Carlyle sám slova o „národním hrdinovi“ spíše zlehčuje. „Legenda? To tedy nevím. Každopádně je to pocta,“ odpověděl v rozhovoru, jenž Refllexu poskytl přímo na premiéře. Mimo záznam potom prozradil, že by se nebránil ještě jednomu pokračování Trainspottingu. „Begbie ostatně vystupuje v poslední knize Irvina Welshe The Blade Artist. Takže kdo ví, možná neřekl poslední slovo.“

Exkluzivní video a text přinesl server Reflex.cz. Další zprávy ze světa kultury zde.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1