Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Bylo tam strašně moc krve“. Pes prokousl muži krk při natáčení filmového dokumentu

„Bylo tam strašně moc krve“. Pes prokousl muži krk při natáčení filmového dokumentu

Tak realistický dokument filmaři asi nečekali. Při natáčení muže se psem na něj jeho zvíře zaútočilo a prokouslo mu krk. I přes včasnou pomoc člověk zemřel.

Incident se stal ve čtvrti Wood Green v Londýně. Obětí útoku byl podle BBC 41letý muž známý jako Mario Perivoitos. Napadnout ho měl jeho vlastní pes, stafordširský bulteriér.

Perivoitos právě točil s dokumentárním štábem televize BBC, když k incidentu došlo. Soused v domě slyšel, že někdo velice hlasitě zakřičel a pak volal „Sundejte ho! Sundejte ho!“. „Krvácel z krku. Bylo tam strašně moc krve,“ vypověděl soused. Policie později potvrdila, že byt, ve kterém k útoku došlo, znali, protože se v něm prý často užívaly drogy.

Filmaři ihned zavolali záchrannou službu. Muž přesto útok nepřežil a po dvou hodinách v nemocnici zemřel. Lékaři při pitvě nezjistili cizí zavinění a potvrdili, že příčinou smrti byl šok a poškození dýchacích cest kvůli psímu kousnutí.

Policisté psa odchytli a drží ho nyní pod zámkem. Vyslechli také štáb BBC, který byl v okamžiku útoku v místnosti. „Naši dokumentaristé u incidentu byli, ale v tu chvíli zrovna nefilmovali a okamžitě zavolali sanitku,“ vysvětlil mluvčí televize. Více nechtěl napadení komentovat.

Ve Spojeném království existuje zákon, který zpřísňuje podmínky chování některých psích plemen. Týká se pitbullů, japonského plemena Tosa-inu, argentinské dogy a brazilské fily. Majitelé těchto psů musí mít k chovu povolení soudu, pes se musí registrovat, mít pojištění v případě útoku na lidi, musí být kastrovaní, čipovaní a mít registrační tetování. Za všech podmínek musí být na vodítku a mít náhubek. Bez povolení se nesmí chovat ani kříženci těchto plemen.