Bývalí partneři už se vám na facebooku nepomstí. Síť znemožnila šíření choulostivých fotek a videí | info.cz

Články odjinud

Bývalí partneři už se vám na facebooku nepomstí. Síť znemožnila šíření choulostivých fotek a videí

Zveřejnění intimních nahrávek s bývalým partnerem bývá častým a poměrně lehkým nástrojem pomsty zhrzených milenců. Netýká se pouze známých osobností a jejich románků, na sociálních sítích se poměrně snadno a rychle mohou objevit záběry, u kterých lidé až zpětně litují, že vůbec vznikly. Nový nástroj na facebooku by ale nyní měl učinit přítrž zveřejňování nechtěných choulostivých materiálů.

Nový nástroj na sociální síti umožní všem uživatelům nahlašovat obsah, který byl pravděpodobně zveřejněný bez souhlasu toho, kdo je na obrázku vidět. Po označení těchto materiálů se fotografie dostanou k posouzení specialistům, kteří kontrolují na facebooku nezávadnost obsahu.

Algoritmus bude navíc obsahovat srovnávací systém, který podle již nahlášených fotografií porovná podobnost s nově zveřejněnými. Podobný systém se už používá při vyřazování teroristických nahrávek, které facebook tímto způsobem identifikuje a stáhne dřív, než dojde k jejich hromadnému šíření.

„Tyto nové nástroje jsme vyvinuli ve spolupráci s našimi bezpečnostními experty jako příklad toho, že technologie má také potenciál chránit uživatele před újmou a zesměšněním,“ uvádí pro The Guardian Antigone Davisová, která má na facebooku na starost celkovou bezpečnost systému.

A sociální sít se k zodpovědnosti hlásí po právu. Vždyť právě ona a další podobné platformy usnadnily agresorům rozšířit svou působnost a týrat své oběti choulostivým intimním obsahem mnohem snáze než v době fotoaparátů nebo VHS kazet.

Davisová se ve své promluvě odvolává i k manifestu o možné budoucnosti sítě, který dříve zveřejnil její zakladatel Mark Zuckerberg. „Tvoříme globální komunitu a nastává pro nás moment pravdy. Náš úspěch nesmí být založen jen na tom, že dokážeme zachytit video a rychle ho sdílet s přáteli. Musíme vytvářet komunitu, ve které se budeme moci cítit bezpečně,“ uvádí Zuckerberg ve veřejné promluvě k uživatelům.

„Tyto nové nástroje ochrany obětí sexuálních útoků jistě sníží počet závadného obsahu na stránkách,“ doufá zakladatelka linky pomoci pro oběti šikany Revenge Porn Helpline Laura Higginsová, která změny vítá. Zároveň dodává, že se jedná o první vstřícný krok a doufá, že brzy se k podobnému boji proti online šikaně nejen bývalých partnerů přidají i další sociální sítě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud