Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Česká premiéra. Jaký je nový Vinnetou?

Česká premiéra. Jaký je nový Vinnetou?

Česká televize dnes do svého programu zařadila remaku příběhu o ikonickém indiánském náčelníkovi Vinnetou - Nový svět. Třídílná filmová série televize RTL po zhruba 50 letech oživila samozřejmě také jeho pokrevního bratra Old Shatterhanda nebo krásnou indiánku Nšo-či. 

Řada českých diváků u původních filmu z 60. let vyrostla, očekávání tak bylo velké. V Německu už tuto premiéru mají pár týdnů za sebou. Trojici filmů odvysílala tamní televize během vánočních svátků a sledovalo ji přes pět milionů diváků.

Na své si podle německých médiích přijdou jak staří milovníci mayovek, tak ti, kteří apačského náčelníka spatří poprvé. Trilogie zpracovává známá témata – od příjezdu Old Shatterhanda na Divoký západ a jeho sbratření se s Vinnetouem, přes objevování pokladu na Stříbrném jezeře, až po tragickou indiánovu smrt.

Filmy přišly celkem na 13 milionů eur (351 milionů korun) a stejně jako jejich předchůdci se natáčely v chorvatské přírodě, mimo jiné u Plitvických jezer, na Istrii nebo v národních parcích Krka a Paklenica. Některé záběry pak obsahují přímé odkazy na snímky ze 60. let. Nechybějí ani kostýmy, které se velmi podobají těm původním, nebo tak známá ústřední melodie.

Hereckou spojnicí mezi filmy, které dělí pět desetiletí, měl být Pierre Brice, který měl podle představ Stölzla ztvárnit postavu Vinnetouova otce Inču-čuny. Legendární představitel původního Vinnetoua ale loni v červnu zemřel. Navíc z nápadu beztak nebyl nadšený.

Němečtí kritici pak nešetří chválou na adresu herce Wotana Wilkeho Möhringa, který ztvárnil postavu Vinnetouova blonďatého přítele. Ten oproti Lexi Barkerovi, který si dobrodruha zahrál v minulých snímcích, přináší na televizní obrazovky i hodně ze své německé identity, například když se stydí při společné koupeli s indiány.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1