Český designér vylepšil prémiový iPhone X. Jeho návrh za den vidělo přes milion lidí | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Český designér vylepšil prémiový iPhone X. Jeho návrh za den vidělo přes milion lidí

Český designér vylepšil prémiový iPhone X. Jeho návrh za den vidělo přes milion lidí

Český designér Luboš Volkov přišel s natolik originálním vylepšením nedostatku nového prémiového telefonu iPhone X, že jej na sociálních sítích sdílel i známý youtuber Casey Neistat. Inovativní příspěvek vynalézavého Čecha i proto během 24 hodin získal milion zhlédnutí a bezpočet lajků. 

Volkov představil koncept, který řeší potíže způsobené vykousnutou částí horního okraje displeje iPhonu X. Právě tam totiž Apple umístil všemožné senzory, které však svou přítomností podle mnohých kazí dojem z čistého bezrámečkového přístroje, a vývojářům aplikací přichystaly nečekanou výzvu.

Český designér však přišel s řešením. Podle něj by právě z této oblasti mělo vyjíždět kontextové menu. Jedná se tak o chytřejší využití prostoru a o efektivní zasazení softwaru do hardwarových predispozic.

„Nikomu se ten výstupek nelíbí, tak jsem se pokusil přijít se zajímavým řešením, jak jej zapojit do designu aplikace. Je možné, že mé řešení nebude chytré, nebo realizovatelné, ale stejně jsem se o něj s vámi chtěl podělit,“ uvedl svůj nápad vývojář.

Jeho příspěvek na sociální síti Twitter následně sdílel i známý youtuber Casey Neistat, který má na svém youtube kanálu přes osm milionů odběratelů. Volkovův nápad se tak následně začal šířit internetem, během necelého dne nasbíral přes milion shlédnutí.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.