Cestovatelka na facebooku vtipkovala, že ji brzy zavraždí. Pár dní na to záhadně zmizela

vkr

20. 09. 2017 • 23:20

Proroctví, ze kterého mrazí. Když cestovatelka brouzdající Brazílií Emma Keltyová na sociálních sítích sdílela, že ji během příštích kilometrů cesty nejspíš okradou a zabijí, vůbec netušila, jak blízko bude pravdě. Během několika dní totiž opravdu zmizela. Policie věří, že je mrtvá.

„Ve městě Coari mi ukradnou loď a zabijí mě,“ vtipkovala před několika dny britská cestovatelka Keltyová na sociálních sítích. Poté, co se o ni začala její rodina obávat, přidala další post, ve kterém své předešlé sdělení zlehčila - dělala si prý jen legraci a je v pořádku. Za pár dní nato nicméně skutečně zmizela.

Oblast, kde se cestovatelka pohybovala, je přitom extrémně nebezpečná a je proslulá pašeráky drog a piráty. Žena sice před dobrodružnou cestou prodělala intenzivní kurz sebeobrany, nicméně v reálu sama rychle pochopila, že jí to nejspíš bylo k ničemu. Keltyová totiž v den, kdy zmizela, uvedla, že spatřila lodě, na kterých bylo asi 40 mužů s puškami a dalšími zbraněmi. „Byla jsem pořádně vyděšená, ale jsem v pořádku,“ uvedla na sociálních sítích předtím, než se definitivně odmlčela.

Místní policie uvedla, že v souvislosti s jejím zmizením zadržela jednoho muže a dva mladistvé. Jeden z nich údajně uvedl, že žena byla napadena skupinou mužů, kteří ji okradli a následně zastřelili. Policisté již její kajak spolu s dalšími osobními věcmi nalezli, po těle Britky úřady stále ještě pátrají.

„Emma byla aktivní a odhodlaná sestra, která pro sebe neustále objevovala nové výzvy – ať již na jižním pólu, nebo v Amazonii. Jsme na ni extrémně hrdé,“ smířily se s její smrtí sestry.

SDÍLET