Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chce se vám spát, ale přitom byste měli jít do fitka? Britové našli řešení složité situace

Chce se vám spát, ale přitom byste měli jít do fitka? Britové našli řešení složité situace

Moderní doba s sebou přinesla řadu situací, které dříve lidé řešit nemuseli. Jednou takovou je problém co dělat, když vás sužuje nedostatek spánku a s ním spojený stres, únava a náladovost. Nikdy dříve totiž lidé nestrávili spánkem tak málo času, jako tomu je v současnosti, a tělesná schránka člověka na takové zacházení přitom není zvyklá.

Jedno z britských fitness center prokázalo schopnost pohotově zareagovat na poptávku a chopilo se mezery na trhu. Ve svých prostorách nově kromě posilování všemožných částí těla a tvrdé dřiny nabízí také speciální hodiny spánku. Po 15 minutách, kdy se zájemci pracuje trenér v rámci uvolňovacího cvičení, následuje tři čtvrtě hodiny, kdy mohou účastníci lekce padnout do připravených postelí a schrupnout si.

Leckoho přitom nejspíš napadne, jestli by nebylo lepší si pospat doma a zříct se kvůli tomu nějakého toho flámu s kamarády nebo náročného pracovního úkolu. Lekce spaní, kde se zájemci naskládají bez toho, že by se vzájemně znali do postelí připravených v místnosti fitka, jsou ale mezi jeho návštěvníky nesmírně populární záležitostí. Možná i proto, že mohou spát a současně tvrdit, že byli ve fitness centru.

Prospěšnost paradoxní nabídky fitcentra je dokonce podložená vědeckou studií. Učení badatelé z Allegheny College v Pensylvánii totiž tvrdí, že tři čtvrtě hodiny spánku v průběhu dne pomáhá překonávat stres a vědci z univerzity v Berkeley pak dokonce tvrdí, že spánek přes den pomáhá zvyšovat kapacitu mozku potřebnou pro učení.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744