Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chcete bydlet v pivovaru přímo v centru Prahy? Máte možnost a dostanete i komín

Chcete bydlet v pivovaru přímo v centru Prahy? Máte možnost a dostanete i komín

Na velmi napjatém pražském trhu s realitami se jen velmi zřídka objeví byt, který zasluhuje pozornost svojí jedinečností. Jeden takový právě nabízí světoznámá společnost Sotheby´s International Realty. Součástí rozlehlého bytu na pražských Vinohradech je i bývalý pivovarský komín. 

Unikátní prostor o celkové výměře 165 m² vznikl spojením dvou jednotek v projektu Korunní Dvůr na pražských Vinohradech, který vznikl v areálu bývalého měšťanského pivovaru z 19. století. Projekt je ukázkou citlivé kombinace historického objektu s jednoduchými liniemi moderní architektury.

Připomínkou slavné industriální historie je zachovalý cihlový komín, který se stal součástí loftového obývacího pokoje a vytváří tak zcela jedinečnou atmosféru. Nad kuchyní se nachází galerie, ze které se naskýtá nasvícený průhled do proskleného komína a podtrhuje tak originální řešení celého prostoru. V interiéru jsou použity kvalitní materiály a nadčasové vybavení, které bylo vybíráno s ohledem na charakter místa. Součástí kupní ceny bytu je také podzemní parkovací místo.

Cílem projektu bylo zachovat industriální tvář starého Měšťanského pivovaru a zároveň vyvolat pocit domova v tiché zahradě uprostřed města, což se architektům podařilo. Korunní Dvůr je uzavřený komplex, který vyjadřuje kosmopolitní povahu města a zároveň svým obyvatelům poskytuje dostatek soukromí v zahradě situované v jeho vnitrobloku. Součástí zahradního prostoru je relaxační zóna, obchůdky, kavárna, restaurace a drobné služby. Přidanou hodnotou pro obyvatele je dále recepce s consierge servisem.

Korunní dvůr se nachází v exkluzivní rezidenční čtvrti Královské Vinohrady v širším centru Prahy s bohatou občanskou vybaveností a infrastrukturou. Soubor původních a zcela nových budov je ohraničen ulicemi Korunní, Sobotecká a Hradešínská.

Stanice metra „A” Flora a Jiřího z Poděbrad jsou vzdálené 5 minut pěšky. Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou neoddělitelnou součástí života v této vinohradské čtvrti a svou atmosférou lákají obyvatelé celé Prahy k pravidelné návštěvě. Dnes je tato lokalita se stylovými rezidenčními domy, obchody, bary, kavárnami, restauracemi a s rozlehlými poklidnými parky jednou z nejvyhledávanějších rezidenčních oblastí.

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744