Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chcete bydlet v pivovaru přímo v centru Prahy? Máte možnost a dostanete i komín

Chcete bydlet v pivovaru přímo v centru Prahy? Máte možnost a dostanete i komín

Na velmi napjatém pražském trhu s realitami se jen velmi zřídka objeví byt, který zasluhuje pozornost svojí jedinečností. Jeden takový právě nabízí světoznámá společnost Sotheby´s International Realty. Součástí rozlehlého bytu na pražských Vinohradech je i bývalý pivovarský komín. 

Unikátní prostor o celkové výměře 165 m² vznikl spojením dvou jednotek v projektu Korunní Dvůr na pražských Vinohradech, který vznikl v areálu bývalého měšťanského pivovaru z 19. století. Projekt je ukázkou citlivé kombinace historického objektu s jednoduchými liniemi moderní architektury.

Připomínkou slavné industriální historie je zachovalý cihlový komín, který se stal součástí loftového obývacího pokoje a vytváří tak zcela jedinečnou atmosféru. Nad kuchyní se nachází galerie, ze které se naskýtá nasvícený průhled do proskleného komína a podtrhuje tak originální řešení celého prostoru. V interiéru jsou použity kvalitní materiály a nadčasové vybavení, které bylo vybíráno s ohledem na charakter místa. Součástí kupní ceny bytu je také podzemní parkovací místo.

Cílem projektu bylo zachovat industriální tvář starého Měšťanského pivovaru a zároveň vyvolat pocit domova v tiché zahradě uprostřed města, což se architektům podařilo. Korunní Dvůr je uzavřený komplex, který vyjadřuje kosmopolitní povahu města a zároveň svým obyvatelům poskytuje dostatek soukromí v zahradě situované v jeho vnitrobloku. Součástí zahradního prostoru je relaxační zóna, obchůdky, kavárna, restaurace a drobné služby. Přidanou hodnotou pro obyvatele je dále recepce s consierge servisem.

Korunní dvůr se nachází v exkluzivní rezidenční čtvrti Královské Vinohrady v širším centru Prahy s bohatou občanskou vybaveností a infrastrukturou. Soubor původních a zcela nových budov je ohraničen ulicemi Korunní, Sobotecká a Hradešínská.

Stanice metra „A” Flora a Jiřího z Poděbrad jsou vzdálené 5 minut pěšky. Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou neoddělitelnou součástí života v této vinohradské čtvrti a svou atmosférou lákají obyvatelé celé Prahy k pravidelné návštěvě. Dnes je tato lokalita se stylovými rezidenčními domy, obchody, bary, kavárnami, restauracemi a s rozlehlými poklidnými parky jednou z nejvyhledávanějších rezidenčních oblastí.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1