Chcete bydlet v pivovaru přímo v centru Prahy? Máte možnost a dostanete i komín | info.cz

Články odjinud

Chcete bydlet v pivovaru přímo v centru Prahy? Máte možnost a dostanete i komín

Na velmi napjatém pražském trhu s realitami se jen velmi zřídka objeví byt, který zasluhuje pozornost svojí jedinečností. Jeden takový právě nabízí světoznámá společnost Sotheby´s International Realty. Součástí rozlehlého bytu na pražských Vinohradech je i bývalý pivovarský komín. 

Unikátní prostor o celkové výměře 165 m² vznikl spojením dvou jednotek v projektu Korunní Dvůr na pražských Vinohradech, který vznikl v areálu bývalého měšťanského pivovaru z 19. století. Projekt je ukázkou citlivé kombinace historického objektu s jednoduchými liniemi moderní architektury.

Připomínkou slavné industriální historie je zachovalý cihlový komín, který se stal součástí loftového obývacího pokoje a vytváří tak zcela jedinečnou atmosféru. Nad kuchyní se nachází galerie, ze které se naskýtá nasvícený průhled do proskleného komína a podtrhuje tak originální řešení celého prostoru. V interiéru jsou použity kvalitní materiály a nadčasové vybavení, které bylo vybíráno s ohledem na charakter místa. Součástí kupní ceny bytu je také podzemní parkovací místo.

Cílem projektu bylo zachovat industriální tvář starého Měšťanského pivovaru a zároveň vyvolat pocit domova v tiché zahradě uprostřed města, což se architektům podařilo. Korunní Dvůr je uzavřený komplex, který vyjadřuje kosmopolitní povahu města a zároveň svým obyvatelům poskytuje dostatek soukromí v zahradě situované v jeho vnitrobloku. Součástí zahradního prostoru je relaxační zóna, obchůdky, kavárna, restaurace a drobné služby. Přidanou hodnotou pro obyvatele je dále recepce s consierge servisem.

Korunní dvůr se nachází v exkluzivní rezidenční čtvrti Královské Vinohrady v širším centru Prahy s bohatou občanskou vybaveností a infrastrukturou. Soubor původních a zcela nových budov je ohraničen ulicemi Korunní, Sobotecká a Hradešínská.

Stanice metra „A” Flora a Jiřího z Poděbrad jsou vzdálené 5 minut pěšky. Farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad jsou neoddělitelnou součástí života v této vinohradské čtvrti a svou atmosférou lákají obyvatelé celé Prahy k pravidelné návštěvě. Dnes je tato lokalita se stylovými rezidenčními domy, obchody, bary, kavárnami, restauracemi a s rozlehlými poklidnými parky jednou z nejvyhledávanějších rezidenčních oblastí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud