Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

„Chci se zabít!“ Hvězda devadesátek Sinead O’Connor je na dně, na drsném videu prosí v slzách o pomoc

Někdejší ikona hudebního světa, irská zpěvačka Sinead O’Connor znovu rozvířila debatu o svém psychickém zdraví. Na Facebooku zveřejnila desetiminutové video, v němž se velmi emotivně svěřuje, že přemýšlí o sebevraždě. Ubrečená a zlomená hudebnice na záběrech tvrdí, že žije v motelu na okraji New Jersey a k myšlenkám na sebevraždu ji dohnalo stigma její psychické poruchy, které od ní údajně odhání lidi.

Irská zpěvačka trpí bipolární afektivní poruchou, kterou jí lékaři diagnostikovali před víc než deseti lety. Od té doby několikrát vyděsila své fanoušky i blízké příbuzné, když se psychicky sesypala a přiznala se, že se jí hlavou honí ty nejčernější myšlenky.

V listopadu 2015 O'Connor vyvěsila na Facebook dopis na rozloučenou a vypadlo to, že se pokusila o sebevraždu. Policisté ji naštěstí našli živou a zdravou. Před několika dny zpěvačka opět vyvěsila na Facebooku znepokojivý příspěvek. Ve zhruba desetiminutovém videu, který dle svých slov natočila v motelu na okraji New Jersey, se celá ubrečená svěřuje s tím, že přemýšlí o sebevraždě a že je zcela osamocená.

Padesátiletá zpěvačka říká, že ji k myšlenkám na sebevraždu dohnaly „tři psychické poruchy“, které prý od ní odhání lidi. „Prosím, prosím, prosím, prosím, aby mě někdo vzal domů; někdo, kdo mě miluje. Jsem úplně sama a v mém životě není vůbec nikdo kromě mého doktora, mého psychiatra – toho nejsladšího člověka na zemi, který říká, že jsem jeho hrdinka a to je to jediné, co mě v tuto chvíli drží na živu… a to je trochu patetické,“ svěřuje se zpěvačka. 

Později se na facebookovém profilu zpěvačky objevila zpráva, že je Sinead v pořádku. „Je v bezpečí a nechce se zabít. Je obklopena láskou a dostává tu nejlepší péči,“ uklidnil fanoušky člověk ze zpěvaččina okolí.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

Kompletní informace o druhém kole prezidentských voleb naleznete zde>>>

Drahoš, nebo Zeman? Komu před druhým kolem voleb fandí průzkumy, čtěte zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744