Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chinaski ohlásili rozpad. Kapela překvapila po megakoncertě v O2 aréně

Chinaski ohlásili rozpad. Kapela překvapila po megakoncertě v O2 aréně

Před třemi dny si členové kapely užívali koncert před našlapanou O2 arénou. V tu dobu už ale věděli, že v takové sestavě je to téměř naposledy. Kapela v neděli na svém facebookovém profilu oznámila, že ve stávající podobě už dál pokračovat nebude.

Úspěšná česká skupina své rozhodnutí zdůvodnila vnitřními rozpory. „Začínali jsme po hospodách a klubech a moc dobře víme, že k tomu, aby to fungovalo dohromady, potřebuje každá kapela vnitřní chemii mezi všemi členy. A ta, kterou jsme měli my, vyprchala. Trápili jsme se s tím dlouho, zkoušeli různé věci. A pak jsme si uvědomili, že změna je život,“ napsali v prohlášení frontmen kapely Michal Milátný a kytarista František Táborský.

Ve stávající sestavě dohraje kapela domluvené akce až do konce roku. Pak z ní odejdou někteří členové. Fanoušci se ale zániku oblíbené skupiny bát nemusí. Chinaski už na jaro chystají klubové turné. 

„Nerozcházíme se ve zlém. Jen jsme si uvědomili, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi. To neznamená, že bychom měnili styl nebo vás připravili o vaše oblíbené písničky. O tom, kam se posuneme a jak to bude vypadat, už ale máme jasno,“ vzkázala kapela. 

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link