Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chytrá přikrývka pro lenochy. Ovládá se přes smartphone a ráno se sama ustele

Tuhle přikrývku si prostě každý musí zamilovat. Nejenom proto, že dokáže to, o čem mnozí lenoši vždy snili – ráno se sama ustele. Kromě toho je ale natolik důmyslná, že má dvě vlastní termální zóny, jejichž teplotu můžete pomocí svého mobilního telefonu regulovat. 

Konec partnerským hádkám o výši pokojové teploty i o to, kdo bude společnou postel stlát. Kanadská startupová společnost SmartDuvet přichází s novou chytrou přikrývkou Breeze (Vánek), která tyto pozemské starosti řeší za vás.

Přikrývka funguje na principu vzduchové pumpy, která v ní rozvádí vzduch o určité teplotě, tím ji buď zahřívá, nebo ochlazuje. Autoři projektu rovněž uvádějí, že přikrývka je díky cirkulovanému vzduchu hygieničtější a nadýchanější, lidé se pod ní rovněž méně potí. A ráno vzduchová pumpa přikrývku sama ustele.

Firma SmartDuvet chtěla na crowdfundingové stránce Kickstarter na přikrývku vydělat 20 tisíc dolarů, doteď se však vybralo už přes 135 tisíc dolarů a to kampaň ještě není u konce. Společnost předpokládá, že první chytré přikrývky Breeze by mohla začít doručovat už v srpnu letošního roku.