Chytrá přikrývka pro lenochy. Ovládá se přes smartphone a ráno se sama ustele | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Chytrá přikrývka pro lenochy. Ovládá se přes smartphone a ráno se sama ustele

Tuhle přikrývku si prostě každý musí zamilovat. Nejenom proto, že dokáže to, o čem mnozí lenoši vždy snili – ráno se sama ustele. Kromě toho je ale natolik důmyslná, že má dvě vlastní termální zóny, jejichž teplotu můžete pomocí svého mobilního telefonu regulovat. 

Konec partnerským hádkám o výši pokojové teploty i o to, kdo bude společnou postel stlát. Kanadská startupová společnost SmartDuvet přichází s novou chytrou přikrývkou Breeze (Vánek), která tyto pozemské starosti řeší za vás.

Přikrývka funguje na principu vzduchové pumpy, která v ní rozvádí vzduch o určité teplotě, tím ji buď zahřívá, nebo ochlazuje. Autoři projektu rovněž uvádějí, že přikrývka je díky cirkulovanému vzduchu hygieničtější a nadýchanější, lidé se pod ní rovněž méně potí. A ráno vzduchová pumpa přikrývku sama ustele.

Firma SmartDuvet chtěla na crowdfundingové stránce Kickstarter na přikrývku vydělat 20 tisíc dolarů, doteď se však vybralo už přes 135 tisíc dolarů a to kampaň ještě není u konce. Společnost předpokládá, že první chytré přikrývky Breeze by mohla začít doručovat už v srpnu letošního roku.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.