Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čínou otřásly záběry z jeslí hrůzy, vychovatelky týraly batolata

Čínou otřásly záběry z jeslí hrůzy, vychovatelky týraly batolata

Čínou otřásly záběry z jedné z jeslí v Šanghaji, kde vychovatelky zacházely s dětmi hodně surově. Případ vyšel najevo, když si rodiče u vedení zařízení stěžovali, že jejich děti na sobě mají modřiny. Případ nyní šetří policie. 

Kamery například zachytily moment, kdy jedna z vychovatelek surově vytrhne malé holčičce z rukou batoh, ta neudrží rovnováhu a praští se hlavou o stůl. Na záběrech je také například jasně vidět, že vychovatelky neváhaly děti mlátit.

Jedna z matek místním médiím popsala, že její osmnáctiměsíční dcera plakala, když si ji přišla vyzvednout. „Moje dcera se počůrala šestkrát za hodinu a učitelka ji mlátila dekou. Nevyměňovala plenky včas, a když už ji vyměňovala, nechala dítě stát, místo aby ho položila,“ řekla znechucená žena.

Týrání dětí se provalilo poté, co si rodiče stěžovali společnosti Crip, která zařízení pro děti svých zaměstnanců nechala zřídit. Vedení si nechalo pustit záběry z jeslí a bylo šokováno tím, co vidělo. Případ okamžitě nahlásilo policii, která si přišla pro tři vychovatelky a uklízečku. Zařízení ukončilo provoz, dokud neskončí policejní vyšetřování. Společnost zároveň nabídla rodičům, že zajistí dětem lékařské prohlídky a nabídla jim pomoc psychologa.

„Jsme smutní a naštvaní, že jsme viděli věci, které jsme neočekávali, že se někdy stanou. Za celé vedení chci vyjádřit upřímnou omluvu rodinám a jejich dětem,“ citoval výkonnou ředitelku společnosti Ctrip Jane Sunovou server BBC.

Rozhořčení neskrývaly ani tisíce uživatelů sociálních sítí, kteří shlédly záběry z jeslí hrůzy. „To je šokující. Sledovala jsem to video a cítila jsem zároveň zhnusení, zlobu i strach,“ popsala žena, která je sama matkou a učitelkou v mateřské škole.  

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744