Čínská „máma roku“. Roční dcerku prodala na nádraží a šla rozhazovat za šminky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čínská „máma roku“. Roční dcerku prodala na nádraží a šla rozhazovat za šminky

Čínská „máma roku“. Roční dcerku prodala na nádraží a šla rozhazovat za šminky

Těžko uvěřitelný případ odhalili policisté v Číně. V polovině května přišla na stanici v čínském městě Čeng-čou žena, které se podle jejích slov na tamním nádraží ztratila roční dcera. Jak ale policisté záhy zjistili, vše se odehrálo úplně jinak. Dotyčná namísto toho usiluje o pomyslný titul „nejhorší matka roku“.

Žena policistům nejprve tvrdila, že do města přijela jako turistka a dcera se jí ztratila už na nádraží. Přibližně deset hodin po nahlášení ale tamní oddělení zjistilo, že roční dítě rozhodně jen tak nezmizelo.

Matka ve skutečnosti vlastní dceru prodala hned po příjezdu na nádraží. A to v přepočtu za 175 tisíc korun. Místo aby odjela zpět domů, šla okamžitě nakupovat.

Za kosmetiku a jiné „drobnosti“ pak podle informací serveru Shanghaiist, který případ dokládá i fotografiemi, utratila přibližně 20 tisíc korun.

O několik dní později se podle čínských novinářů policii podařilo dívku vypátrat a vrátit ji otci.

Policisté posléze v souvislosti s případem zadrželi dvě osoby, které podezírají z obchodování s dětmi. 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.