Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Čtrnáctiletou dívku zabil mobilní telefon. Nabíjela ho ve vaně

Čtrnáctiletou dívku zabil mobilní telefon. Nabíjela ho ve vaně

Čtrnáctiletou Madison z Nového Mexika zabil elektrický proud. Do koupelny si totiž vzala mobilní telefon a zapojila ho do nabíječky. Když se po něm pak z vany natáhla, zasáhl ji tak silný výboj, že zraněním podlehla. 

„Měla ošklivé zranění na ruce, kterou sáhla po telefonu. Všem bylo hned jasné, co se stalo,“ cituje babičku Madison server Newsweek. „Je to hrozná tragédie, která už se nesmí opakovat,“ vysvětlila, proč se s rodinným neštěstím svěřuje médiím. Lidé by měli být podle Donny velmi opatrní a měli by si uvědomit, že takové riziko existuje.

Madison ještě před tragédií dokončila osmou třídu na střední škole v nedalekém městě Lubbok, kde mimo jiné hrála ve školní kapele na tubu a byla součástí basketbalového týmu. Celá škola nyní rodině vyjádřila hlubokou soustrast.

S náklady na lékařskou péči a výdaji na poslední rozloučení, které rodina naplánovala na 14. červenec, má pomoci specializovaná internetová sbírka v rámci projektu GoFundMe.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1