Čtyřleté holčičce se potřetí vrátila rakovina. Lékaře nejdřív oklamaly příznaky | info.cz

Články odjinud

Čtyřleté holčičce se potřetí vrátila rakovina. Lékaře nejdřív oklamaly příznaky

Ještě jí nebylo ani pět, ale už potřetí bojuje s rakovinou. Tairu (4) v boji proti zákeřné nemoci provází maminka Jana (33). Rakovina poprvé udeřila, když bylo holčičce rok a půl. Prvotní příznaky lékaři považovali za přehřátí, Jana si však vymínila magnetickou rezonanci. A tím začal boj o život, který bohužel stále pokračuje. Rodina však doufá, že se brzo uzdraví a nemoc dá Taiře pokoj.

Po sérii vyšetření odborníci Taiře zjistili nádor v hlavě. „Lékaři mysleli, že je to přehřátí, potom přišli s tím, že jde o nehybnost střev. Ukázala nám to až magnetická rezonance, po které následovala operace, která dopadla dobře,“uvedla Jana Phillip, matka Tairy.

Po operaci bylo nutné ozáření, a tak se dostali do Protonového centra. Holčička tu byla nejmladším pacientem. „Děti do tří let se obvykle neozařují, naše nemoc však ozáření vyžadovala,“ zmínila Jana.

Léčbu Taira zvládla dobře, po 14 měsících ale začala mít problémy znovu. Kontrolní magnetická rezonance opět odhalila nádor. „Následovala druhá operace, druhé záření, opět v Protonovém centru, a pak uplynulo 12 měsíců a v podstatě v tom lítáme znovu. Jsme po třech nádorech, po šedesáti zářeních, dva roky chemoterapie a už máme druhý typ chemoterapie,“ uvedla těžce zkoušená Jana pro Blesk.cz.

Celý článek čtěte na webu Blesk.cz.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud