Další aféra v letadle: Ženy se popraly při výstupu z kabiny, pilot dal jedné z nich facku | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Další aféra v letadle: Ženy se popraly při výstupu z kabiny, pilot dal jedné z nich facku

Další aféra v letadle: Ženy se popraly při výstupu z kabiny, pilot dal jedné z nich facku

Další šokující video z letiště obletělo svět. Pilot americké letecké společnosti Delta Air Lines se snažil přerušit rvačku dvou žen, když jednu z nich uhodil do obličeje. Jeho chování vzbudilo rozruch a rozjelo se vyšetřování, zda se jednalo o adekvátní reakci.

Všechno začalo, když se 21. dubna do sebe v prostorách letiště pustily dvě ženy. Začaly se bít, křičet a děsily ostatní cestující. Nacházely se přitom v chodbičce vedoucí mezi letadlem a letištěm, ve které proudili ostatní pasažéři a bylo nutné udržet ji snadno a rychle průchozí. K incidentu se nachomýtl jeden z pilotů a pokoušel se rvačku co nejrychleji rozehnat.

Bojovnice ale byly urputné a nechat se být se jim opravdu nechtělo. Když nic nepomáhalo, přistála v obličeji jedné z žen takzvaná výchovná facka. Celou událost ale někdo natočil na video a rozjela se debata, jestli se pilot opravdu zachoval správně.

Kritika letecké společnosti vyčítá, že nebyla přivolána ochranka. Fackující pilot byl dočasně suspendován. Následující vyšetřování však potvrdilo, že se nijak neprovinil proti zákonu, a mohl se tak rychle vrátit zpět do služby.  

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.