Další Trumpův trapas. Před státníky opěvoval zdravotní systém neexistující země | info.cz

Články odjinud

Další Trumpův trapas. Před státníky opěvoval zdravotní systém neexistující země

Americký prezident Donald Trump stihl v uplynulých dnech pohrozit KLDR, Íránu, Venezuele i teroristům po celém světě. Vše ale rychle přebil svým projevem ke státníkům afrických zemí. Opakovaně před nimi vyzdvihoval zdravotní systém afrického státu Nambie. Problém je v tom, že žádný takový stát neexistuje. 

„Zatímco Guinea i Nigérie se potýkaly s příšernou epidemií eboly, nambijský zdravotní systém si s tímto problémem sám dokázal poradit,“ uvedl během pracovního jednání s africkými protějšky Trump. Setkal se ale jen s nechápavými pohledy státníků – žádná Nambie totiž na světě není.

Americký prezident svým projevem ihned rozvířil debatu na internetu – tisíce lidí tipovaly, kterou zemi měl Trump původně na mysli. Mezi tři největší favority patří Namibie, Zambie a Gambie. Bílý dům později upřesnil, že se mělo jednat skutečně o Namibii, zemi, která se před dvěma lety vyhnula epidemii eboly, jež zasáhla mnohé její sousedy.

Trumpův přeřek se zařadil do poměrně dlouhé série prezidentových přešlapů. Legendární je rovněž například prezidentův tweet „I přes neustálý negativní tlak covfefe.“ Svět si následně několik týdnů lámal hlavu, co může slovo covfefe znamenat. Jak na twitteru poznamenal jeden z uživatelů, možná je to komodita, v jejíž produkci je Nambie světovou jedničkou.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud