Dejte nám svůj obličej, my vám dáme poukázku na 25 eur, vybízí Němce policie | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dejte nám svůj obličej, my vám dáme poukázku na 25 eur, vybízí Němce policie

Dejte nám svůj obličej, my vám dáme poukázku na 25 eur, vybízí Němce policie

Německá policie urputně shání dobrovolníky na testování nového systému na rozpoznávání obličejů. Že by ale při svém náboru byla příliš velkorysá se rozhodně říci nedá. Za fotografii svého obličeje sice dobrovolník dostane kupón na 25 eur, celá věc má však několik „ale". 

Dobrovolníci totiž ke svému obličeji budou muset policii přibalit i další osobní informace. Navíc budou muset až několikrát denně navštěvovat určené místo, konkrétně berlínskou vlakovou stanici Südkreuz, kde je zařízení na rozpoznávání obličejů nainstalováno. A v neposlední řadě budou muset nosit GPS lokátor, který bude ověřovat místo jejich pobytu. Pokud je tak rozpoznávající zařízení na vlakové stanici pozná i přesto, že GPS lokátor bude hlásit jejich polohu úplně někde jinde, policisté budou vědět, že je něco špatně. Za své trable dostanou dobrovolníci jen poukaz na 25 eur (asi 650 korun) do internetového obchodu Amazon.

„V budoucnosti bude software na rozpoznávání obličejů rozpoznávat a detekovat osoby, od kterých může vzejít nějaké nebezpečí. Policejní operátoři pak mohou přijmout odpovídající opatření,“ uvádí internetové stránky německé policie, které až nápadně připomínají román 1984 od George Orwella. 

Německá policie hledá celkem 275 dobrovolníků, testování má začít 1. srpna.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.