Desetiletá dívka bude rodit. Znásilňoval ji příbuzný a rodiče jí tvrdí, že má v břiše jen kámen

Info.cz, abe

07. 08. 2017 • 19:02

Dětské těhotenství je zničující problém nejen pro rodiče, ale především pro děti samotné. Hněv na hlavu nezletilých ale nemůže padat oprávněně, pokud se do jiného stavu dostali bez vlastního přičinění kvůli znásilnění. To se stalo i 10leté dívce z Indie. Lékaři jí navíc nedovolili podstoupit potrat. Už brzo se tak stane jednou z nejmladších matek. Že čeká dítě, ovšem sama netuší.

„Je to ještě dítě a vůbec neví, co se jí stalo,“ popisuje člověk z blízkého dívčina okolí. Protože je chudokrevná, je pod dohledem lékařů, kteří jí nasadili speciální dietu složenou z vajec, mléka, ovoce, ryb a kuřecího. Dívka si prý zvýšenou pozornost užívá a vůbec netuší, že je těhotná. Její rodina jí tvrdí, že jí v břiše roste kámen, a proto občas mívá bolesti.

Nejsnazším řešením by podle rodičů i veřejnosti byl potrat. Přestože vznikla dokonce petice za jeho umožnění, lékaři jej nedoporučili, což potvrdil i indický nejvyšší soud. Dívka je totiž už ve 32. týdnu těhotenství a potrat by byl zvlášť u tak mladé matky příliš riskantní.

Dívku údajně opakovaně znásilňoval její blízký příbuzný, který už nyní ve vězení čeká na rozsudek. Rodiče prý nic netušili a celou věc si vyčítají. „Chci, aby byl několikanásobně potrestán. Měl by dostat trest smrti, nebo být už navždy pod zámkem. Spáchal zločin a nikdy se nám neomluvil,“ popisuje pro BBC naštvaný otec.

Dívka by měla porodit přibližně v polovině září a už nyní lékaři počítají s císařským řezem. V případě komplikací se porod uskuteční i dříve. Experti tvrdí, že dívka kvůli tomu zřejmě utrpí rozsáhlé trauma, ze kterého se bude vzpamatovávat několik let. Neznámý bude také osud jejího dítěte. Dívčina rodina se o něj starat nechce, půjde proto k adopci.

Podle informací UNICEF je v Indii dítě mladší 10 let znásilněno každých 13 hodin, mladiství pod 16 let se stanou obětí sexuálního útoku každých 155 minut. V roce 2015 bylo znásilněno celkem 10 tisíc dětí. Přibližně polovina všech nezletilých přiznává, že zažila sexuální obtěžování. V 50 procentech případů bývá pachatelem někdo z okolí, příbuzný, nebo známý rodičů.

SDÍLET