Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dívku několikrát brutálně znásilnili. Teď půjde na 30 let do vězení za to, že porodila mrtvé dítě

Dívku několikrát brutálně znásilnili. Teď půjde na 30 let do vězení za to, že porodila mrtvé dítě

Devatenáctiletou Evelyn Hernandez Cruzovou z malé vesničky na východě Salvadoru poslal soud na 30 let do vězení. Podle něj měla záměrně usmrtit své dítě, které se ale nejspíše narodilo už mrtvé.

Tehdy osmnáctiletá studentka Evelyn neočekávaně porodila na záchodě, podle všeho ale o svém těhotenství ani netušila. To, že porodila dítě, si uvědomila až ve chvíli, kdy jí matka s těžkými bolestmi odvezla do nemocnice.

Ani odborníci se ale nedokázali shodnout, zda už mrtvé narodilo, nebo jestli zemřelo bezprostředně po porodu. Soud se ale přiklonil k variantě, že dítě se narodilo zdravé a Evelyn ho hodila do záchodu úmyslně.

Podle obhajoby ale soud dívku poslal do vězení neprávem, podle serveru The Guardian soudy chybí přímé důkazy. Celou situaci navíc zhoršuje fakt, že Evelyn k těhotenství přišla po sérii znásilnění členy tamního gangu.

Salvador je jednou z pěti zemí, kde je potrat nezákonný za všech okolností. To znamená, že žena nemůže podstoupit interrupci ani v případě, že je znásilněná nebo plod ohrožuje její zdraví a život. Velmi často jsou stíhané také ženy, které v době těhotenství potkají fatální komplikace, pokud porodí mrtvé dítě nebo samovolně potratí.

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1