Drsná reality show zavře soutěžící na digitální samotku. První účastník vzdal po pár hodinách | info.cz

Články odjinud

Drsná reality show zavře soutěžící na digitální samotku. První účastník vzdal po pár hodinách

Na samotce - antisociální experiment. Název nové reality show křížené s psychologickým experimentem nic neskrývá a rovnou dává tušit, o co v soutěži půjde. Její účastníci jsou na pět dní a pět nocí zavřeni na samotku. K dispozici mají postel, noční stolek, pár poliček. V kontejneru předělaném na prostý obývák jim nechybí jídlo, ani umělé světlo. S sebou si však mohou vzít jen tři osobní věci a ani jedna nesmí být elektronická: žádný mobil, tablet či notebook. Knihy či hudební nástroje jsou rovněž zakázané.

Do soutěže se zapojilo několik dobrovolníků, každý z nich měl jiný důvod k tomu odstřihnout se na pár dní od digitálního i sociálního světa. Lloyd cítil, že se stal příliš závislý na sociálních médiích a chtěl si dát pauzu od svého mobilního telefonu. Lucie chtěla zjistit, zda dokáže v soutěži obstát a Charmayne si potřebovala dokázat, že jí k životu stačí jen málo. K nim se připojil i moderátor George Lamb.

První skončila Charmayne, která ve svém kontejneru vydržela jen čtyři hodiny. „Pořád mě přepadá panika, myslím, že to nedokážu. Chci jít domů,“ reflektovala své pocity, když se rozhodovala, zda soutěž opustí. Nakonec své záchranné tlačítko zmáčkla. V kontejneru jí nahradila Sarah, která rovněž neměla daleko k předčasnému ukončení hry. Nakonec ale vytrvala i přesto, že neměla k nervovému kolapsu daleko a v jednu chvíli dokonce začala zvracet.

Další na řadě, kdo tlak čtyř stěn nevydržel, byl moderátor George Lamb, který svou účast ve hře ukončil po 23 hodinách.

Ti co psychologický experiment dokončili, se shodli, že to pro ně byl obtížný, ale nakonec obohacující zážitek. Všichni si nicméně museli nalézt činnost, která by je zabavila. Lloyd proto například hovořil s kamerami, Lucie se zase věnovala umění. Zvládli byste to?

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud