Články odjinud

Dvě novorozeňata vyměnili v porodnici. Se svými biologickými rodinami se setkala až po 72 letech

Dvě novorozeňata vyměnili v porodnici. Se svými biologickými rodinami se setkala až po 72 letech

Dvě ženy ve svých 72 letech díky testům DNS zjistily, že nevyrostly v rodinách, do kterých opravdu patří. V minnesotské porodnici totiž v roce 1945 došlo k obrovskému omylu, hned po narození totiž někdo obě miminka vyměnil.

Jedna vyrostla jako jediná blondýnka v tmavovlasé rodině, druhá jako jediná zrzka u světlovlasé rodiny s modrýma očima. O tom, že nejsou děti rodičů, kteří je vychovaly, se dozvěděli Denice Juneskiová a Linda Jourdeansová až poté, co si Denice nechala udělat genealogický test DNA.

Výsledky testů samozřejmě odhalily, že její geny se neshodují s nikým v rodině. V přibližně té samé době si ale nechala udělat obdobný test i Lindina skutečná neteř a následně i Linda samotná. Obě ženy přišli na svět v brzkých ranních hodinách 19. prosince 1945 a dodnes si prý nikdo není jistý, jak vlastně k záměně došlo.

Obě se shodují, že se vždy pokládaly za tak trochu černé ovce. Denis se serveru NBC New svěřila, že jako jediná z rodiny neholdovala sportu. Její otec hrál profesionálně baseball a její sestra, s níž vyrůstala, se díky softballu zapsala do minnesotské síně slávy. „Někdy jsem měla pocit, že se k nim moc nehodím.“ Podobně na tom byla i Linda. Ta se naopak svou sportovní aktivitou rodině vymykala. Softball totiž aktivně hrála až do svých 50 let.

Linda přišla o matku už v 17 letech, dnes ale získala novou. Marianně Mayerové, která vychovala Denice, je 99 let. Linda považuje fakt, že se o záměně po tak dlouhé době vůbec dozvěděli, za zázrak a dar zároveň.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud