Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Dvě novorozeňata vyměnili v porodnici. Se svými biologickými rodinami se setkala až po 72 letech

Dvě novorozeňata vyměnili v porodnici. Se svými biologickými rodinami se setkala až po 72 letech

Dvě ženy ve svých 72 letech díky testům DNS zjistily, že nevyrostly v rodinách, do kterých opravdu patří. V minnesotské porodnici totiž v roce 1945 došlo k obrovskému omylu, hned po narození totiž někdo obě miminka vyměnil.

Jedna vyrostla jako jediná blondýnka v tmavovlasé rodině, druhá jako jediná zrzka u světlovlasé rodiny s modrýma očima. O tom, že nejsou děti rodičů, kteří je vychovaly, se dozvěděli Denice Juneskiová a Linda Jourdeansová až poté, co si Denice nechala udělat genealogický test DNA.

Výsledky testů samozřejmě odhalily, že její geny se neshodují s nikým v rodině. V přibližně té samé době si ale nechala udělat obdobný test i Lindina skutečná neteř a následně i Linda samotná. Obě ženy přišli na svět v brzkých ranních hodinách 19. prosince 1945 a dodnes si prý nikdo není jistý, jak vlastně k záměně došlo.

Obě se shodují, že se vždy pokládaly za tak trochu černé ovce. Denis se serveru NBC New svěřila, že jako jediná z rodiny neholdovala sportu. Její otec hrál profesionálně baseball a její sestra, s níž vyrůstala, se díky softballu zapsala do minnesotské síně slávy. „Někdy jsem měla pocit, že se k nim moc nehodím.“ Podobně na tom byla i Linda. Ta se naopak svou sportovní aktivitou rodině vymykala. Softball totiž aktivně hrála až do svých 50 let.

Linda přišla o matku už v 17 letech, dnes ale získala novou. Marianně Mayerové, která vychovala Denice, je 99 let. Linda považuje fakt, že se o záměně po tak dlouhé době vůbec dozvěděli, za zázrak a dar zároveň.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867