Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Einstein a Nikola Tesla nechali zmizet válečnou loď. Je Filadelfský experiment největší hoax dějin?

Einstein a Nikola Tesla nechali zmizet válečnou loď. Je Filadelfský experiment největší hoax dějin?

Údajně nejzáhadnější a nejděsivější vojenský experiment měl zneviditelnit válečný torpédoborec USS Eldrige. Americká armáda tam měla zkoušet účinný úhybný manévr, který by měl před nepřítelem ochránit nejen vojáky, ale také armádní techniku. O tom, jestli se Experiment Philadelphia, neboli Project Rainbow, v roce 1943 opravdu odehrál, se ale vedou dlouhé spory. Odborníci i armáda se snaží tento mýtus vyvrátit, konspirační teoretikové ale hledají oporu, kde se dá. 

Filadelfský experiment měl spatřit světlo světa na vojenské základně v americké Pensylvánii už v roce 1943. Samotného experimentu se měly zúčastnit hned dvě přední osobnosti na poli fyziky, samotný Albert Einstein nebo Nikola Tesla. První pokus o zneviditelnění torpédoborce včetně posádky se tvůrcům měl téměř podařit, loď ale nezmizela úplně, celou akci měla doprovázet nazelenalá mlha.

O několik měsíců později ale mělo dojít k dalšímu testu, tentokrát se torpédoborec zcela ztratil a jeho mizení mělo navíc doprovázet modré světlo. Tento test měl mít ale mnohem děsivější průběh než ten první. Nejen že loď plná námořníků zmizela, v tu samou chvíli se na okamžik objevila ve 350 kilometrů vzdáleném Norfolku ve Virginii.

Podle údajného přeživšího experimentů se lodi navíc podařilo cestovat v čase, podle následných propočtu prý až o 10 sekund. Experiment měl ale podle něj mnohem vážnější důsledky. Posádka si měla po pokusu stěžovat na nevolnost, navíc během transportu došlo k jakési interakci mezi osobami a materiálem a tak se po návratu několik lidí ocitlo částečně zatavených do lodi. Někteří námořníci měli dokonce zemřít, jiní zase zmizet beze stopy.

Legendu o Filadelfském experimentu rozpoutal v roce 1955 člověk, který se ve svých dopisech adresovaných ufologovi Morrisi Jessupovi, podepsal jako Carl Allen. Přestože Allen tvrdil, že při své službě na obchodní lodi viděl nevysvětlitelné objevení a následné zmizení torpédoborece americké armády a spojoval tento jev s jednotnou teorií pole, nepředložil Jessupovi ani nikomu jinému jediný důkaz.

Přesto se tento příběh stal základem pro celou řádku konspiračních teorií, které se opírají o takzvanou jednotnou teorii pole, kterou Albert Einstein zabýval posledních třicet let svého života. Jednotná teorie pole by měla vysvětlit všechny známé síly ve vesmíru a nabídnout tak vědcům odpovědi na všechny myslitelné otázky.

Podle konspiračních teoretiků by pak díky těmto poznatkům bylo možné například sjednotit gravitaci a elektromagnetismus a získat tak ohromné množství energie, které by mohlo například přemisťovat předměty z místa na místo.

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744