Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Exkluzivní rozhovor s podivínem z Prostřena, který pobouřil Česko. Chodí mu výhrůžky a bojí se o práci

Exkluzivní rozhovor s podivínem z Prostřena, který pobouřil Česko. Chodí mu výhrůžky a bojí se o práci

Větší pozornost na sebe v Česku momentálně poutá jen málokdo. 28letý Karel Ondrka se v pořadu Prostřeno! na TV Prima představil jako vulgární a výstřední „ajťák“ s Tourettovým syndromem, kvůli kterému co chvíli častoval oponenty vulgaritami těžkého kalibru. Popsal svoji zálibu v BDSM a starších ženách i lupenku a spaní v rakvi. Jeho vystupování se dočkalo tvrdých reakcí a televizi kvůli němu hrozí pokuta. Ondrka exkluzivně promluvil v rozhovoru pro INFO.CZ. Odmítá, že by se z jeho strany jednalo o předem domluvenou recesi a že by ve skutečnosti žádnou poruchou netrpěl, jak se někteří domnívají. Mimo jiné přiznává, že mu chodí výhrůžky a očekává vyhazov z práce.

Trváte na tom, že si vás televize Prima nenajala jako herce a že vaše vystoupení v pořadu Prostřeno! nebylo sehrané?

Prima si mě v žádném případě jako herce nenajala. Jsem tam sám za sebe a ani nemám informaci o tom, že by kdokoli z účastníků byl najatým hercem televize Prima.

Trpíte skutečně Tourettovým syndromem, nebo jde o recesi?

Ano trpím. V klidovém stavu jde do určité míry projevy kontrolovat po určitou dobu, která byla pro každý záběr potřeba. Pokud se to projevilo během záběru, začalo se znovu. Ani v pořadu Prostřeno! jsem ze začátku frekvenci projevů neměl tak častou, což je z obrazovky znát. Jak se ale situace stupňovala a eskalovala a kamery běžely neustále, nedalo se tomu nijak zabránit. Televize pak použila hlavně záběry, kde sprostě nadávám.

480p 360p 240p
Karel se představuje v pořadu Prostřeno!

Tvrdíte, že syndrom u vás propukl v roce 2012. Můžete tedy vysvětlit reklamu Microsoftu na operační systém Windows 10 vydaný v roce 2015, ve které vystupujete? Známky nemoci na tomto videu neprojevujete. Říkáte, že kvůli nemoci nemůžete vykonávat povolání u filmu. Ve zmíněném videu, ale i v prezentaci kandidátů Pirátské strany před volbami v roce 2014 však tvrdíte, že jste filmový tvůrce...

Filmovou tvorbu jsem studoval, a tudíž jsem se tím chtěl i živit, takže jsem se tak samozřejmě profiloval. Má porucha nijak nezabraňuje případné práci v oboru jako střihač nebo jiný zákulisní tvůrce. Před kamerou už je to o něčem jiném, ale herectví jsem nikdy nestudoval a před kameru se necpu.

Jak snášíte útoky a obviňování od fanoušků pořadu?

Jednou se tomu určitě zasměju, ale v tuto chvíli je toho tolik, že to nestíhám a nechci řešit. Lidé mi píší slova podpory, ale i výhrůžky, což mě zaráží, ale je to jejich svědomí, ne moje. Nikdy bych si nedovolil člověku vyhrožovat za to, jaký je nebo jakou má poruchu.

Televize, potažmo produkce, která pořad dodává, o mé poruše i o detailech s tím spojených věděla a já se rozhodl, že ukážu svůj život takový, jaký momentálně je.

480p 360p 240p
Karel v pořadu Prostřeno! zdemoloval byt

Tvrdíte, že vám vystoupení v Prostřenu zkomplikovalo pracovní život. Jak konkrétně?

Nepočítal jsem s takovým zájmem médií a moji práci to ovlivňuje dost. Nejsem tam moc v dobrém světle a kolegové na mě koukají skrz prsty. Je otázkou času, než o práci přijdu.

TV Prima hrozí kvůli vašemu vystupování pokuta od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Cítíte se za to odpovědný?

Televize o všem věděla a svým střihem naopak situaci vyeskalovala. Jestli za pokutu někdo může, pak to jsou tvůrci.

480p 360p 240p
Karlův byt v pořadu Prostřeno!

Neobáváte se, že by po vás TV Prima mohla případnou pokutu vymáhat?

Momentálně s nimi nekomunikuji, protože se ohání fámami, které vznikají v komentářích, a dokud tomu budou věřit, tak s nimi nehodlám postupně probírat všechno, co tady na internetu někdo vymyslí. Dělal jsem každý den videoblogy, kde jsem se k jedné záležitosti vyjádřil, ale stejně to ničemu nepomohlo.

480p 360p 240p
Karel se představuje v pořadu Prostřeno!

Prezidentské volby 2018 se blíží. Komplexní zpravodajství můžete sledovat zde>>>

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744