Fanatici budovali v pustině armádu z vlčích dětí. Drželi je o hladu a cvičili pro střelbu na školách | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Fanatici budovali v pustině armádu z vlčích dětí. Drželi je o hladu a cvičili pro střelbu na školách

Fanatici budovali v pustině armádu z vlčích dětí. Drželi je o hladu a cvičili pro střelbu na školách

V otřesném případu dětí, které spolu s pěti dospělými žily na samotě v americkém státě Nové Mexiko, vyšly najevo nové závažné okolnosti. Policie v pustině provedla v uplynulých dnech zátah a zatkla syna kontroverzního brooklynského imáma, který celkem 11 dětí nechával hladovět a učil je zacházet s útočnými střelnými zbraněmi. Připravoval je na útoky na amerických školách. Na pozemku vyšetřovatelé našli i tělo jeho vlastního tříletého syna.

Pátrání po tříletém chlapci zavedlo policisty daleko do nehostinné pustiny. Doslova uprostřed ničeho stojí chýše a právě sem podle vyšetřovatelů Siraj Wahhaj svého syna unesl. Byl údajně přesvědčený, že je potřeba z něj vymítat ďábla. Ostatky tříletého chlapce našla policie na pozemku a dospělé včetně jeho otce pozatýkala.

Během kontroly ale narazila také na dalších 11 dětí ve zbídačeném stavu. Byly neobuté, podvyživené a oblečené do špinavých cárů oblečení. Imámův syn se je snažil vycvičit ve zbrani tak, aby mohly zaútočit na některou ze škol.

Dvě z dětí vypověděly, že tříletý Abdul s nimi v táboře nějakou dobu žil, pak ale onemocněl a zemřel. Jeden z mužů měl jeho tělo dvakrát omýt a pohřbít v souladu s islámskými zvyky.

Podle policie děti vypadaly jako uprchlíci z třetího světa. Byly bez jídla, vody, bez bot a o osobní hygieně se jim mohlo jen zdát. Policie měla místo v hledáčku už delší dobu, musela ale počkat na povolení k prohlídce. Nezbytností byl důkladný plán. Podezření, že tamní obyvatelé jsou dobře vyzbrojení, odhodlaní a řadí se mezi islámské extremisty, se totiž beze zbytku potvrdila.

Policie vedle Wahhaje zadržela ještě další čtyři dospělé. Tři ženy a muž známý pod jménem Lucas Morten teď stejně jako hlavní strůjce plánu čelí podle médií obvinění za zneužívání a týrání dětí.

720p 360p
V Americe si zbraň koupíte i od 14 let. Hněv pozůstalých ale sílí

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.