Feministky v Melbourne se bouří. Radní vyměnili semaforové panáčky za panenky | info.cz

Články odjinud

Feministky v Melbourne se bouří. Radní vyměnili semaforové panáčky za panenky

Může to znít neuvěřitelně, ale v současném světě se můžou stát jablkem sváru i nevinní panáčci, kteří na semaforu ukazují, zda mají lidé stát nebo smějí přejít na druhou stranu silnice. Některé feministky totiž rozhořčilo, že to nejsou panenky. A další zase to, že to panenky jsou...

Australské Melbourne se rozhodlo jednat. Na základě podnětů mluvících o údajné diskriminaci žen se rozhodlo nahradit na semaforech dosavadní panáčky panenkami. Na sociální síti Twitter se z rozhodnutí raduje hnutí Equal Crossings (pozn. Rovnost přecházení), které za obměnu setrvale bojovalo.

Na druhé straně ale žádné velké nadšení není, krok radnice rozbouřil jindy klidné vody Melbourne. Jedni jí vyčítají, že za projekt zbytečně vyhodila peníze z veřejného rozpočtu, které mohly lépe posloužit jinde.

Další se zlobí, že panenky v sukních diskriminují muže. Nevěřícnost, vztek a roztrpčení ale vzbudila změna obrázků na semaforech paradoxně i mezi samotnými ženami. Části se nelíbí vyobrazení panenky v sukni - ptají se, jestli jim tím chce město naznačit, že se mají vrátit do šatů a tím pádem do padesátých let minulého století.

Část veřejnosti z recese začala po městě požadovat, aby na semaforech zobrazilo i vozíčkáře, obézní, anorektické a těhotné ženy. Většina je pak jednotná; výměna panáčků na semaforech za panenky připadá lidem bezúčelná a nesmyslná. Radní Melbourne, kteří za svůj krok nejspíše čekali bouřlivé ovace a ne kritiku, zatím nevydali žádné prohlášení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud